Nová posila Prague Lions – všestranný atlet Erik Wall!

Miloš Kalina home, lions, Senioři

Erik2016(ENGLISH BELOW) Erik Wall není u Prague Lions novou tváří. V rámci studia se na jeden semestr přesunul do Prahy a u Prague Lions pomáhal jako trenér. Jakožto hráč univerzity Ohio Wesleyan University v Delaware ale nemohl hrát za jiný tým, takže si dres Prague Lions oblékne poprvé až v letošní sezóně. Bude významnou univerzální posilou pro tým a cílem nejedné přihrávky qurterbacka Matta Silvy.

Erik Wall 6’5″ (198 cm) 220 lbs (100 kg), hrál na pozici TE a recievera za univerzitu Ohio Wesleyan. Jeho statistiky za 29 odehraných zápasů jsou 77 catchů pro 1125 yardů a 10 TD. Například během jeho nejlepšího dosavadního zápasu zachytil přihrávku dlouhou 72 yardů, kterou proměnil do TD. Wall je všestranný sportovec, na střední škole hrát na pozici QB a závodně se věnoval atletice v disciplínách skok do dálky (6,7 metrů), 110 metrů překážek (15,1 sekund) a trojskok (13,2 metrů).

Head coach Kyle Duncan: „Erik je významnou posilou útoku díky své univerzálnosti, výšce a celkové tělesné konstituci. Bude skvělou součástí naší skupiny recievrů. Už dlouho je příznivcem Prague Lions, a my jsme velmi rádi, že nyní oblekne naše barvy.“

„S Erikem jsem byl v kontaktu od doby, kdy se v roce 2014 vrátil z ČR do Států, “ dodal offensivní koordinátor Zach Harrod. „Erik nám bezesporu pomůže jako reciever a TE, zároveň jsem zvědavý, jakým způsobem ovlivní naše stávající recievery a tight-endy. Na Erika se těším ze dvou jednoduchých důvodů: 1)  dodá nám všestrannost, tzn. můžeme ho využít na několik pozicích, 2) je skutečný týmový hráč, a věděl jsem, že má smysl být s ním po jeho odjezdu stále v kontaktu. Fakt se na něj teším!“

erik2Pár otázek pro Erika:

PL: Jaký je tvůj nejoblíbenější tým a hráč v NFL a proč?
EW: Můj nejoblíbenější tým jsou Cleveland Browns, protože jim fandil můj táta a děda. Moje rodina je ze severního Ohia. Oblíbený hráč je Tom Brady, protože byl vybrán v pozdním kole draftu a ukázalo se, že je jedním z nejlepších Qb vůbec.

PL: Na jaké univerzitě jsi hrál fotbal, a jaký byl tvůj největší univerzitní úspěch?
EW: Hrál jsem za Univerzitu Ohio Wesleyan. Nejvíce vzpomínám na vítězství naší konference ve druhém ročníku univerzity.

PL: Co víš o americkém fotbalu v Evropě?
EW: Znám fotbal v Evropě, protože jsem trénoval s Lions před dvěma lety. Americký fotbal v Evropě se rozvíjí díky hráčům, kteří opravdu milují tento sport.

PL: Proč jsi se rozhodl hrát v Evropě, konkrétně v Prague Lions.
EW: Pro Lions jsem se rozhodl protože mi chyběli všichni spoluhráči, před dvěmi lety mě přivítali a cítil jsem se v týmu dobře. Kluci z týmu jsou vážně skvělí.

PL: Na co se v Praze se nejvíc těšíš?
EW: Těším se na místa, která jsem navštívil před dvěma lety. Těším se na čas strávený se svými starými přáteli z týmu. Nemůžu se dočkat, až si dám guláš a smažený sýr, to mám fakt rád.

PL: Na co se těšíš do Prague Lions?
EW: Těším se na své spoluhráče a na trénování juniorky, protože jim můžu předat všechno co vím a umím. Chci se ujistit, že fotbal je pro ně taky skvělá zábava, protože je to opravdu nejlepší sport na světě.

PL: Jaké je tvé očekávání od tebe samotného, od týmu a od sezóny 2016?
EW: Chci dát 100% do každého svého tréninku a do zápasu, chci být příkladem, a chci být nesobeckým hráčem. Očekávání od týmu je jednoduché: vyhrát český šampionát a bavit se fotbalem.

Děkujeme za skvělý rozhovor a těšíme se, až tě konečně uvidíme v dresu Prague Lions na zápase.   Pro více informací o dalších týmových posilách a novinkách z blížící se sezóny nás sledujte!

Erik1

The Lions add a multidimensional athlete to their roster!

The Prague Lions will add a multidimensional athlete to their roster to give QB Matt Silva a big target.  Wall isn’t a new face to the Lions, as he helped the Lions in Spring 2014 by practicing and coaching while he was studying in Prague for a semester.  However, he didn’t wear a Lion’s jersey in a game, as he still had another semester of university and playing for his University, Ohio Wesleyan University, in Delaware, Ohio.

Wall, 6’5” (198 cm) 220 lbs. (100 kg), played tight-end and receiver while attending Ohio Wesleyan. His carrier totals were 77 catches for 1125 yards and 10 TD in 29 games played.  In one game against Oberlin he recorded his carrier best game with three catches for 126 yards, a TD and a long of 72 yards on one catch.  Wall is versatile athlete as he played QB before playing at Ohio Wesleyan and he also competed in track and field while at Ohio Wesleyan in long jump (PR – 6.7 m), 110 meter hurdles (15.1 sec), and the triple jump (PR – 13.2 m).

Head Coach Kyle Duncan said this off Wall: “Erik is a big, long target who will bring versatility, size, and dependability to our offense. He should be a great addition to an already solid receiver core. He has long been a friend of the Lions, and now we are very excited to have him suit up for us.”

“I’ve been in touch with Erik since he returned to the States in 2014 after studying here,” added Offensive Coordinator Zach Harrod.  “Erik will no doubt help us at the receiver and tight end position, and I’m excited to see how he helps our receivers and tight ends as well.  I’m also excite that Erik will be with us for two simple reasons: one, he gives us versatility, we can count him at multiple positions and two, he is a real team player. I’ve seen that as we have been in touch about him returning.  That might get me most excited!”

Here’s an opportunity to get to know Erik more!

PL:  Who’s your favorite NFL team and player and why?
EW:  Favorite NFL team is the Browns because it’s my father’s and grandfather’s favorite teams. My family is from Northern Ohio. Favorite player is Tom Brady because he was a late round draft pick but turned out to be one of the best QB ever.

PL:  Can you share with us where you played college ball (if you have played since then) and what was the highlight thus far of your football carrier?
EW:  Ohio Wesleyan University. Best memory was winning our conference sophomore year

PL:  What did you know about football in Europe before signing with the Lions?
EW:  I knew about football in Europe because I practiced with the Lions two years ago when studying abroad. I knew football in Europe consists of guys who really love the sport.

PL:  Why did you decide to continue playing football in Europe, specifically for the Prague Lions?
EW:  I decided to keep playing for the Lions because I really missed all the guys on the team and how welcomed they made me feel 2 years ago. The Lions players are really awesome guys.

PL:  What excites you most about living in Prague?
EW:  What excites me most about living in Prague is going back to the places I used to go 2 years ago. Also, I’m looking forward to spending time with my old friends from the team. Also, I can’t wait to eat plenty of goulash and fried cheese, I love that stuff.

PL:  What excites you most about playing for the Prague Lions?
EW:  What excites me most about playing for the Lions is to reconnect with my old teammates and to help with the junior team. I’m very excited to teach the juniors everything I know and make sure they have fun playing football, because football is the best sport in the world.

PL:  What are your expectations for the season, for you personally and the team?
EW:  Expectations: personally, I want to give 100% in every practice and game. I want to lead by example and be a very unselfish player.  For the team there are 2 goals: win the Czech championship and have fun while doing so.

Thank you Erik for the great interview and we look forward to finally seeing you in a Lions’ jersey on game day!  Stay tuned for more information about other additions to the Lions as well as more news about the approaching season!