Lions posilují svojí obranu

Miloš Kalina home, lions, Senioři

james2016(ENGLISH BELOW) Lions posilují svou obranu, a to příchodem bývalého hráče Arizona State University (D-I) Jamese Brookse, který hrál také v Kolíně nad Rýnem v Německu, v Poznani v Polsku a v Japonské X-league. Samotná Brooksova tělesná konstituce (196 cm a 130 kg) značí obří sílu. V kombinaci s jeho atletickými schopnostmi a zkušenosti z univerzitního fotbalu té nejvyšší úrovně, Evropy a Japonska, pomuže mladé obraně Lions udělat velký pokrok oproti první sezóně pod vedením HC Kylea Duncana.

james20161Brooks měl solidní kariéru v dresu univerzit Arizona State a North Alabama. Brooks byl startrem na univerzitě Arizona State, poté byl vytradován na univerzitu North Alabama. Jedním z jeho největších úspěchů byly dva zablokované extra pointy proti školnímu rivalovi z Arizony. Tím prvním extrapointem poslal zápas do prodloužení, a druhý zablokovaný pokus byl v druhém prodloužení, čímž jeho tým zvítězil. Tyto akce plus 3 skládky a jeden sack v této hře mu zajistily cenu Hráče týdne v konferenci PAC-10. Kuriozitou také je fakt, že hrál nebo byl startrem ve všech zápasech, ke kterým nastoupil.

Trenér Kyle Duncan : „Naše organizace je nadšená, že může do své obrany přidat hráče jako je James. Je to velice fyzický hráč, velký, silný a rychlý. Hraje s neuvěřitelným zápalem a měl by být nepřehlédnutelný v naší lize, jako pass-rusher ale také jako hráč zastavující běhy. James má velké zkušenosti s hraním na nejvyšší univerzitní úrovni a chce se zapojit do rozvoje našeho klubu. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme Jamese v modré a oranžové!“

Chcete se dozvědět více o Jamesovi? Máme pro vás další rozhovor:

 

PL: Jaký je tvůj nejoblíbenější tým NFL a hráč NFL a proč?
JB: Dallas Cowboys, to je vše.

PL: Můžeš se s námi podělit o to, kde jsi hrál na univerzitě a jaký byl tvůj dosavadní vrchol kariéry?

JB: Univerzita Arizona State (D-I) v letech 2007-2010, Univerzita North Alabama (D-II) v roce 2011.Vrcholem mé kariéry bylo zablokování dvou extra pointů. Prvním šel zápas do prodloužení a druhým ve druhém prodloužení jsme vyhráli zápas.

 

PL: Co jsi věděl o fotbale v Evropě, předtím než jsi se přidal k Lions?

JB: V evropě jsem začal hrát v roce 2013 v Kolíně nad Rýnem v Německu. Líbila se mi ta zkušenost a možnost pokračovat s hraním v zahraničí, stejně jako další věci, například cestování a poznávání nových lidí. Hrát v zahraničí je podle mě skvělá příležitost. V letech 2014 a 2015 jsem hrál a trénoval v Poznani v Polsku, a tyto roky pro mě byly velmi významné – po hraní v Polsku jsem odjel do Japonska hrát v jedné z nejlepších mezinárodních lig amerického fotbalu na světě, X-league, kde stále působím. Velice se těším na tuto možnost s Lions. Na šanci hrát a trénovat v jiné lize s jinými talenty, na šanci být v jednom z nejlepších měst Evropy. Je to velká příležitost k vytvoření přátelství s týmem a lidmi okolo týmu. Na konci sezóny, doufám, že to bude po finále ligy, se vracím do Japonska, kde budu pokračovat v tom být lepší hráč, trenér a lepší člověk. To je to co mám rád na hraní v zahraničí, člověk na sobě musí pracovat a růst při tom, když dělá co miluje. Věřím ve velmi úspěšnou sezónu 2016! GO LIONS!

PL: Co tě nejvíce láká na životě v Praze?

JB: Z toho co jsem slyšel, je Praha jedním z nejhezčích a nejvíce mezinárodních evropských měst. Bude skvělé navázat vztah s tímto městem a komunitou týmu. Miluji seznamování se s novým městem. Vzrušení ze stěhování a poznávání a jsem připravený si to v Praze pořádně užít.

PL: Na co se nejvíce těšíš při hraní za Lions?

JB: Velice se těším na možnost hrát s Lions. Na šanci hrát a trénovat v jiné lize s jinými talenty. Pomáhat mezinárodním hráčům růst ve sportu, který milujeme. Vím o Lions , že v posledních letech byli v lize velice silní, a já jim chci pomoct se dostat opět na vrchol.

PL: Jaká jsou tvoje očekávání od sezony, tebe samotného a týmu?

Být skvělý. Být dominantní. Vítezství ve finále. Ale ze všeho nejvíc vytvořit pouto, které se přesune i mimo fotbalové hřiště.

Náš seniorský tým pokračuje přípravou venku, po čtyřech měsících zimní přípravy. Náš tým také čeká několik mini-campů a soustředění během března. Sledujte nás i nadále ať máte co nejvíce informací o svém týmu! #LIONation!

KXODOAPAJKBNBBB.20130604154609The Lions add strength to their Defense

12047033_10153661588517008_7192741486640098632_nThe strength comes in the form of former Arizona State player James Brooks, who has also played in Cologne, Germany, Poznan, Poland and the Japanese X-League.  Brooks’ size alone (195 cm – 6′ 5’‘ 123 kg – 271 lbs) will make him a force. That, mixed with his athleticism and experience in D1 university football, Europe and Japan will help a young Lions defense that took big steps forward in Head Coach Kyle Duncan’s first season last year.

Brooks had a decorated career at Arizona State University and North Alabama University.  Brooks was a starter at Arizona State before transferring to North Alabama.  His career highlights include two blocked PATs against rival Arizona, one to send the game into overtime, and one in overtime to secure the victory.  This performance, along with three tackles and a sack garnered Brooks Pac-10 Conference player of the week honors.  In addition, he was a regular contributor, playing in or starting nearly all games he suited up for.

Coach Kyle Duncan added, “We as an organization are ecstatic to add James to our defensive front. He is a physical specimen, with outstanding size, strength and speed. He plays with a high motor and should be an absolute force in our league, both as a pass rusher and as a run-stuffer. James has extensive experience playing at the NCAA Division I level and has expressed a deep interest in our club’s continued development. We can’t wait for James to put on the Navy and Orange!”

Do you still want to learn more about James?  Here you go, another interview!

Who’s your favorite NFL team and player and why?
Dallas Cowboys, enough said.

Can you share with us where you played college ball (if you have played since then) and what was the highlight thus far of your football carrier?
Arizona State University 2007-2010 and University of North Alabama 2011. My biggest highlight was in the 2010 season I blocked 2 field goals against the University of Arizona. The first to send the game to overtime, the second to win the game. Highlights below:

What did you know about football in Europe before signing with the Lions?
I began playing in Europe in 2013 in Cologne, Germany. I loved the experience and the opportunity to continuing playing among other things like traveling and meeting new people. Playing abroad is awesome, in my opinion. I’ve also played and coached in Poznan, Poland, 2014 and 2015. 2014 and 2015 were big years for me because after playing in Poland I travelled to Japan to play in one of the best international American-Football leagues, the X-League, where I still play.

Why did you decide to continue playing football in Europe, specifically for the Prague Lions?
I’m very excited about this opportunity with the Lions. A chance to play and coach in a different league with different talent, a chance to be in one of the best European cities, it’s a great opportunity to build a relationship with the team and the community. At the end of the season, hopefully after a championship, I will return to Japan and continue to grow as a player, coach and a person. That’s what I love about playing abroad the most; being able to to grow as a person doing what I love. I’m hoping for a huge and successful 2016! Go Lions!

What excites you most about living in Prague?
From what I’ve heard, Prague is one of the nicest and most international European cities. It will be a great opportunity to build a relationship with the city and the community. I love getting familiar with new cities. The thrill of moving to and living in a new city is exciting and I’m prepared to fully embrace it.

What excites you most about playing for the Prague Lions?
I’m very excited about this opportunity with the Lions. A chance to play and coach in a different league with different talent. Helping international players grow within the sport is truly a beautiful thing. From what I know about the Lions they’ve  been a force in the league for years now, and I’d like to help them get back to the top.

What are your expectations for the season, for you personally and the team?
Be Great. Dominate. Championship. Most of all build relationships that extend beyond the football field.

Our senior team is heading outside after four months of winter condition and will also have multiple mini-camps and camps throughout March to prepare.  Make sure you stop by often to learn more about your team #LIONation!