Prague Lions zahájili sezónu 2016 výhrou nad Pardubice Stallions

Miloš Kalina home, Senioři, Zápasy

repost článku z www.caaf.cz, 3. duben 2016, Radim Kroulík
Krásné slunečné počasí a 546 diváků na tribuně Letního stadionu v Pardubicích – taková byla kulisa obnovené premiéry Stallions v nejvyšší domácí soutěži. Po počáteční sérii nepřesností z obou stran začali mít postupně navrch hosté, kteří své snažení zúročili dlouhým passovým touchdownem Erika Walla a ujali se vedení 7:0. Stallions se zanedlouho pokusili korigovat stav field goalem ze vzdálenosti zhruba 45 yardů, ovšem neúspěšně. Za stavu 7:0 pro Lions týmy měnily strany po první čtvrtině.

V druhé čtvrtce se domácí prezentovali především silovou běhovou hrou, quarterback Shane McDonald marně hledal své cíle vzduchem. Lions zasadili svému soupeři druhý zásah ze zajímavé situace: z 30 yardů rozehrávali 4. down a 15 a obranu Stallions dokonale zaskočil Matt Silva – 14:0 pro Lions. Závěr poločasu byl hodně rozkouskovaný vinou faulů a zranění na obou stranách, nicméně další body už na scoreboardu nepřibyly.

Lions nechttěli ponechat nic náhodě a do druhého poločasu vlétli jako raketa. Díky interceptionu získali skvělou výchozí pozici 25 yardů od endzóny Stallions, kterou stoprocentně využili – svůj druhý touchdown v zápase si připsal Erik Wall. Stallion pak s katastrofálními následky zkazili snap při puntu a přenechali soupeři míč 15 yardů od vlastní endzóny. Hned z první akce Lions udeřili a Marek Suchý si připsal svůj první touchdown. V tu chvíli byl stav už 28:0 pro Lions. Ti mohli zanedlouho přidat po dalším zkaženém puntu další body, ovšem James Brooks spustil touchdownové oslavy ještě před endzónou. Výsledkem byl neuznaný touchdown a Brooks si druhým nesportovním chováním v zápase vykoledoval i vyloučení ze zápasu. Nicméně hosté se přesto prosadili ještě jednou a opět vzduchem. Svůj touchdownový hattrick zkompletoval Erik Wall – 34:0 pro Lions. Do sprch pak po dvou nesportovních chování předčasně putoval ještě jeden hráč hostů, Daniel Aizner.

Těžko říci, zda poté Lions trochu polevili nebo ztratili koncentraci, každopádně umožnili domácím skončit na víttězné vlně a Stallions dokázali v závěru třetí a během poslední čtvrtiny skórovat hned třikrát. Jan Beneš nejprve dopravil do endzóny míč, který hostující obránce ztratil po interceptionu v endzóně. Necelých pět minut před koncem přidal další touchdown Jan Wajtr a v samotném závěru, 12 sekund před koncem, potěšil fanoušky zachycenou Hail Mary receiver Jan Horáček. Po závěrečném hvizdu tak na výsledkové tabuli svítilo skóre 21:34 z pohledu domácích.

Stallions čeká v příštím kole výlet do Příbrami a souboj s finalistou dvou posledních Czech Bowlů, Lions pak pikantní bitva o hlavní město proti Prague Black Panthers.

Autor článku: Jakub Hřib