První odvetný zápas sezóny proti Stallions skončil další výhrou

Prague Lions ČAAF, home, lions, Senioři, Zápasy

Nedělní zápas Prague Lions byl vůbec prvním domácím zápasem týmu od začátku letošní sezóny, která pro nás začala právě v Pardubicích 2. dubna. Čtvrtý herní víkend měl opět zamíchat pořadím tabulky ČLAF a variant bylo hned několik. Jednou z nich byly například i čtyři týmy se shodnou bilancí dvou výher a jedné prohry. V tipovací soutěži pořádané ČAAF, tzv. Pickem, věřilo domácím Prague Lions více než 75% tipujících.

Kvůli nočnímu vydatnému dešti a dopolednímu sněžení probíhalo ještě během celého dopoledne dolajnování hřiště. Program zápasového dne začal s půlhodinovým předstihem. Před samotným kickoffem jste si mohli projít stánky našich partnerů Inkoust Tattoo a Fancentrum.com, a hlad zahnaly burgery a hotdogy restaurace Rest.

Pardubice Stallions se do zápasu vrhly doslova po hlavě. Jejich jediným cílem samozřejmě bylo překazit sérii vítězství Prague Lions. Skóre otevřeli Stallions hned během několika prvních drivů. Jan Beneš zachytil 72 yardů dlouhý pass od QB Shane McDonalda, a František Hanovec tento TD potvrdil úspěšným kickem.

Skóre zůstalo stejné až do šesté minuty druhé čtvrtiny. Krátký 7 yardový pass Matta Silvy zkompletoval James Brooks, a tento TD byl potvrzen Ondrou Šislem. Skóre 7:7 ale nevydrželo na scoreboardu dlouho, do poločasu se totiž měnilo ještě dvakrát: TD Davida Holuba (Pardubice Stallions) a neúspěšný kick, a následně odpověď v podobě TD Davida Růžka (Prague Lions) a úspěšný kick ze strany Lions. Tyto dvě po sobě jdoucí akce rozhodly o stavu utkání před odchodem do šaten: Lions – Stallions 14:13.

V druhé polovině utkání útok Stallions značně polevil, a do konce zápasu se hostům již nepodařilo skórovat. Obrana sice poměrně dobře udržela většinu útočných akcí Lions, ale QB Mattu Silvovi a RB Davidu Růžkovi se i přesto dařilo přesouvat útok Lions k endzoně soupeře. Ve třetí čtvrtině zápasu precizně zkompletoval 18 yardovou přihrávku Matta Silvy widereciever Erik Wall, a po úspěšném potvrzení kickem se skóre změnilo na 21:13 pro Lions. V poslední čtvrtině zápasu domácí uzavřeli skóre třemi posledními body, a to díky úspěšnému 39yardovému field goalu v podání Ondry Šisla. Konečné skóre zápasu se tedy zastavilo na 23:14.

Tým Prague Lions si tak i po tomto zápase udržel svou neporazitelnost a dostává se na první místo v tabulce ČLAF 2016.

Děkujeme všem fanouškům, naší LIONation! Byl to jeden z nejlepších zápasů poslední doby, a děkujeme, že jste i přes nepříznivé počasí dorazili v tak hojném počtu. Další domácí zápas, tentokrát v rámci IFAF European Champions League, se koná v neděli 15.5.2016 na Hostivaři. Go Lions!