ROZHOVOR: Head Coach Kyle Duncan [English below]

Miloš Kalina ČAAF, home, lions

Kyle, máte za sebou 4 zápasy, 3 v české lize a 1 v IFAF, jak zatím vidíte průběh sezóny?
Být 3 – 0 v české lize nás staví do skvělé pozice a je to něco, na co můžeme být hrdí. Zatím jsme stále jen na začátku. Každým týdnem se snažíme růst jako fotbalový tým, avšak stále jsme velmi daleko od naší snahy vyhrát titul. Prohra v Dánsku byla velmi hořká a dlouho nám ležela v žaludku, ale hráči brzy zvedli hlavy a v neděli se dokázali vyhrát.

Jaký byl Váš přístup a přístup ostatních trenérů k vedení týmu po prohře v Dánsku?
Po prohře v Dánsku se všichni hráči a ostatní lidé z týmu opět zaměřili na Stallions a ostatní zápasy české ligy. Prague Lions už mnohokrát museli čelit nepřízni osudu, a proto nám nedělá problém se rychle zotavit z porážky. Je známo, že je velmi těžké porazit dvakrát za sebou stejný tým v tak krátkém časovém rozmezí. Stallions jsou velmi tvrdý tým a po jejich velkém vítězství nad Příbramí nám občas příprava na jejich útok či obranu vytvořila nové vrásky na obličeji.

Co říkáte na zápas proti Stallions? Co fungovalo a co se naopak musí zlepšit?

Tento zápas bych rozdělil na dvě půlky. V první polovině jsme měli mnoho zkratů v obraně, což umožnilo Stallions velký zisk yardů. Kdybych to měl shrnout, tak si myslím, že jsme měli až moc výpadků koncentrace v celém průběhu první poloviny zápasu a neustále jsme si hru ztěžovali. Naopak v druhé polovině se nám povedlo provést určité zlepšení na obou stranách míče a naši hráči začali válcovat soupeře. Ve special týmech jsme odváděli skvělou práci v hitování soupěře a krytí míče. Obrana vytvářela veliký tlak na protivníkova QB, což vedlo k mnoha turnoverům a naopak náš útok zaznamenal mnoho působivých drivů, které nám pomohli vítězně zakončit hru. Dalším obrovkým klíčem celé hry byl James Brooks, který měl mnoho sacků, interception, vytvořil pozici pro fumble, skóroval touchdown a připsal sin a svůj účet mnoho a mnoho tacklů. Dá se říct, že byl včera po celém hřišti a jeho výkon inspiroval zbytek týmu.

Je před Vámi další výzva v podobě zápasu s Trnavou, máte nějaké prvotní myšlenky?
Zápas s Trnavou pro nás bude velmi důležitý a zároveň to pro nás bude velká výzva. Cesta na Slovensko je bezpochyby nejtěžší cesta, která nás může v ČLAF potkat a zároveň má Trnava velmi talentovaný tým. Mají velmi atletické a talentované importy a hrají velmi útočný fotbal. Minulý rok jsme na jejich území utrpěli tvrdou porážku a naši hráči jsou si velmi vědomi této výzvy, která na nás na Slovensku čeká.
– – –

You have 4 games behind you, 3 Czech League and 1 IFAF, how do you feel thus far about the season?
Being 3-0 in the Czech League is a great position and something to be proud of, but it is just the beginning. We are continuing to grow as a football team from week to week, but we still have very far to go in our pursuit of a championship. The loss in Denmark was a tough pill to swallow, but the guys did a nice job of rebounding and taking care of business on Sunday.

How did you and the coaching staff manage leading the team into this game against Pardubice after the road loss in Denmark?
After our loss in Denmark, our players and staff quickly shifted our focus back to the Stallions and the rest of our Czech League schedule. This team has lots of experience dealing with adversity, so we were able to quickly bounce back from the loss. With that being said, it is always very difficult to beat the same team twice in such a short amount of time. The Stallions are a tough team, and they unveiled lots of new wrinkles on both sides of the ball in their big win over Pribram, so the week was at times challenging in terms of preparation.

What are your thoughts about the game against the Stallions, what worked out well for the team and where can you improve?
This game was a tale of two halves. In the first half, we had some major breakdowns on defense which led to some big plays for the Stallions. I thought as a whole, we had way too many lapses in concentration in all phases of the game in the first half, and continuously shot ourselves in the foot. In the second half, we were able to make some adjustments on both sides of the ball, and our players came out flying. On special teams, we did a great job making big hits and covering kicks. Defensively, we got pressure on the QB and forced turnovers, and on offense we put together some impressive drives to finish the game. Another huge key to the game was the overall performance of James Brooks, who had multiple sacks, an interception, a forced fumble, a receiving touchdown, and a ton of tackles. He was all over the field yesterday, and his play inspired the rest of his teammates.

The next challenge is ahead of you, any early thoughts on the game against Trnava?
The Trnava game is an extremely important game for us, and a big challenge. The trip to Slovakia is by far the toughest we’ll take in the CLAF, and they’ve got a very dangerous and talented team. They have very athletic and talented imports and play an attacking style of football. Last year, we lost a tough one out there, and our guys are very aware of the challenge that awaits us in Slovakia.