ROZHOVORY: Prague Lions vs. Panthers Wroclaw

Prague Lions home, IFAF, lions, Senioři, Zápasy

1. Jak se z tvého pohledu vyvíjel zápas proti WP?

#11 David Michálek (FS): Asi jako jízda na skluzavce do pekla. Soupeř prostě vstoupil do zápasu v extrémě rychlém tempu a během první čtvrtiny, dříve než jsme byli schopni zareagovat adjustmenty, díky několika precizním exekucím a chybám na naší straně zvládl odskočit na výrazný bodový rozíl. První tři rychlé touchdowny dodaly Panthers jak sebevědomí, tak potřebný klid a mohli si dovolit šlapat na plyn bez nervozity. Podobný začátek zápasu si pamatuji snad jen z Drážďan, kde nám Monarchs ukázali, jak se má vstupovat do zápasu. Psychická rána to byla rozhodně srovnatelná. První půle byla bez debat naprostá tragédie a něco, za co se stydíme. V druhé půli měli sice Panthers dál chuť skórovat ale upřímně si myslím, že i náš výkon se zlepšil a byli jsme schopni hrát alespoň trochu náš fotbal. Uvědomit si, že vám běží mercy rule je něco, co vás zdravě naštve a jediné o co jsme hráli byly nějaké zbytky cti.

#12 Marek Suchý (WR): Už na začátku zápasu bylo bohužel na nás a na našem přístupu vidět kdo je favorit. Hned v prvním drivu panterů, ze kterého padnul okamžitě tochdown, bylo jasné, že budeme mít v co dělat. Bohužel náš útok nedokázal odpovědět a ani naší obraně se nedařilo soupeře zastavit. Zápas se nám tak během první čtvrtiny úplně vymkl kontrole. Nic se nám nedařilo, a to se podepsalo i na psychice hráčů. Ze zápasu se tak stal spíš boj o čest. V druhé půli se nám tak alespoň přes polskou obranu plnou náhradníků podařilo zaskórovat.

Zach Harrod (Offensive Coordinator):
Hráli jsme nejhorší fotbal proti možná nejlepšímu týmu naší celé letošní sezóny. Jednoduše nemůžete vyhrát, a určitě nemůžete konkurovat jejich vysoké úrovni. Není moc co říct, snad jen to, že náš výkon byl nepřijatelný. Musíme zlepšit a je třeba to udělat rychle.

2. Co rozhodlo o výsledku?

#11 David Michálek (FS):
V první řadě skvělá příprava Wroclavi. Tu bych rozhodně chtěl vypíchnout. Panthers moc dobře věděli co dělají a co by jim mohlo na obou stranách míče zafungovat. Jako tým neměli výraznější slabší článek. V druhé řadě to byl pak mizerný tréninkový týden našeho týmu, nesoustředěnost a několik obrovských individuálních chyb. Nezbývá než se z toho poučit a brát to jako cennou zkušenost.

#12 Marek Suchý (WR):
WP nás přehrávali snad na všech pozicích, byli více disciplinovaní měli snad za celý zápas jenom jednu penaltu. Bylo vidět, že byli i lépe připraveni a dokázali rychle reagovat na náš útok a provést změny v obraně. Dalším faktorem byla exekuce, spousta puštěných balonů, špatně provedených bloků a skládek.

Zach Harrod (Offensive Coordinator): Jak jsem řekl, nemůžete hrát svou nejhorší hru proti nejlepší konkurenci. Wroclaw je dobře trénovaný tým s dobrými hráči, byl jsem jimi ohromen. Kéž bychom mohli mít další šanci na zápas s nimi, protože vím, že jsme lepším týmem, než jsme v neděli ukázali. Měli jsme útočný drive ve chvíli, kdy bylo skóre 14-0, a pokud bychom v tu chvíli skórovali, myslím, že by to byl jiný zápas. Psychicky jsme ty věci nezvládli dobře. Musíme se zlepšit, máme 6 her za sebou a 6 zápasů před námi, a musíme se rozhodnout, jak chceme zbytek sezóny působit. Věřím a doufám, že se z toho poučíme.

3. Jak se dařilo držet se vašeho herního plánu?

#11 David Michálek (FS): Ve skutečnosti ne zas tak špatně, jak by mohl výsledek naznačovat. Herní plán výraznější trhliny neměl, ale myslím, že jsme si postupně jako jednotlivci vybírali slabší chvilky a soupeř toho dokázal využít. Nemohu říct, že by nás Wroclaw něčím vysloveně překvapila. Jak se říká, nebyli ani výrazně silnější nebo rychlejší, ale mnohem lépe připravení. Co je po víkendu pozitivní je ale přístup celého týmu, kde všichni víme, že veškerou energii teď můžeme vrhnout do ČLAF a soustředit se už pouze na ni a na další soupeře. Vavříny jsou ještě moc daleko na to, abychom na nich vůbec mohli usínat, takže nic takového se rozhodně neděje.

#12 Marek Suchý (WR): Bohužel nemůžu mluvit za obranu, ale za útok bych nevinil herní plán, jako spíše jeho provedení. Věděli jsme že panteři budou blitzovat a vytvářet tlak na quarterbacka. Chtěli jsme hýbat s míčem hlavně vzduchem, to se nám ale nedařilo částečně také kvůli škrtům na soupisce, díky kterým jsme nemohli hrát určité formace.

Zach Harrod (Offensive Coordinator): Z útočné stránky je to tak, že jakmile se dostanete dolů o několik TD, herní plán jde stranou, je nutné zareagovat a v každém případě najít způsob, jak získat body. Bylo to těžké.