ROZHOVORY: Prague Lions vs. Prague Black Panthers

Prague Lions ČAAF, home, lions, Senioři, Zápasy

Přinášíme vám rozhovory s našimi hráči o proběhlém zápase s PBP a také o sezóně 2016, která je právě ve své polovině. Pojďme si hráče nejdříve v krátkosti představit:
#23, pozice TE, Jakub Ječný: Studuji na Vysoké škole ekonomické v Praze statistiku a zároveň pracuji na IT oddělení v jedné mezinárodní společnosti. Číslo 23, pozice Tight end (TE), 4. Sezóna.
#72, pozice DE, Daniel Blahovec: ČVUT nebylo zřejmě úplně pro mě, a proto ho teď měním za Informatiku na ČZU. Americký fotbal hraji celkově druhým rokem, v seniorském týmu je to sezona první. Hraji na pozici defenzivního enda a moje číslo je 72.
#52, pozice OL, Adam Vlček: Jsem z Vysočiny, v Praze žiju už 6let pracuju v bankovním sektoru. V roce 2011 jsem začal hrát za Lions až někdy od května, takže to byla taková nultá sezóna. Hraju jako OL na pozici guard, začal jsem napravo, většinu let jsem byl nalevo, a letos opět napravo. V basketbalu jsem měl číslo 10, což jako OL mít nemůžu, tak jsem vyfasoval to, co bylo volné ve velikosti XL, a to je číslo 52, které už mi zůstalo.

1. Jak vnímáš obě dvě výhry nad pražskými rivaly PBP a jak hodnotíš odehraný zápas?
#23 Jakub Ječný: Výhry nad PBP vnímám víc než jiné hlavně z důvodu toho, že jsou to úřadující mistři ČR. Jsou to nesmírně cenná vítězství, která ukazují, kam se náš program posouvá každým rokem. Zápas hodnotím velice kladně, protože se nám opravdu podařilo hrát to, co chceme a až na nějaké drobné individuální chyby jsme se drželi toho, co nám trenéři naordinovali.
#72 Daniel Blahovec: To, že jsme dokázali PBP dvakrát v sezoně porazit vnímám jako obrovský krok směrem k Czech Bowlu. Oba zápasy byly dost vyrovnané, ale myslím si, že až ve druhém zápase jsme ukázali celkový potenciál týmu. Prostě skvělé týmové vítězství.
#52 Adam Vlček: Jsem z toho nadšený, každý zápas proti PBP je náročný, je to boj proti velkoklubu, kde hrajou jedni z nejlepších hráčů v ČR a na každý zápas se moc těším. Tohle jsou zápasy, které nás posouvají dál a přesně takové my potřebujeme a chceme hrát. Nám se povedlo je porazit a to hned dvakrát a to je úžasný úspěch obzvlášť v systému letošního přímého postupu do Czechbowlu prvních dvou týmů.
Ten druhý domácí zápas jsme jako útok nezačali dobře, pořád se trochu trápíme v útoku po zemi, navíc jsme tam měli nějaké dropnuté passy a museli jsme se vzdát míče. Obrana ale hrála skvěle celý zápas, podržela nás, my jsme se zvedli v druhé půlce a vyhráli zápas. Skvělé bylo, kolik přišlo fanoušků nás podpořit, byl to velký den a jsem rád, že jsme ho zvládli.

2. Sezóna je přesně v polovině, v ČLAF máte 5 zápasu za vámi a 5 před vámi. Jak se jako tým celkově cítíte? Jak jsi na tom ty sám?
#23 Jakub Ječný: V týmu cítím neuvěřitelně pozitivní atmosféru. Každá výhra nás žene dál a od doby, co jsem přišel z juniorského týmu si nepamatuju, že by jsme měli tým na takové úrovni, ať už výkonnostně nebo co se týmového ducha týče. Já sám osobně se cítím velmi dobře a těším se, co sezóna přinese dál.
#72 Daniel Blahovec: Myslím si, že druhou výhrou nad PBP jsme se jako tým celkově uklidnili. V týmu panuje skvělá nálada a já osobně jsem na tom dobře. V minulém zápase jsem trochu potrápil svoje operované koleno, ale už je to v pořádku.
#52 Adam Vlček: Tak určitě je skvělé být v půlce sezóny 5-0 a navíc 2-0 proti PBP. Říkám si, že když jsme zvládli tohle, tak zvládneme všechno, ale samozřejmě musíme stát nohama na zemi, každý soupeř je jiný, nemůžeme si dovolit nikoho podcenit, naopak musíme ještě daleko více pracovat na našich chybách. Máme před sebou ještě 5 těžkých zápasů a chceme vyhrát všechny. Dobrá zpráva je, že se nám letos téměř vyhýbají zranění a můžeme do každého zápasu nasadit to nejlepší co máme.

3. Co můžeme podle tebe očekávat právě v druhé polovině sezóny?
#23 Jakub Ječný: Vzhledem k tomu, že těžší polovinu máme za sebou, tak doufám, že budeme pokračovat v trendu, který jsme si nastolili v první polovině a že se udržíme na vítězné vlně. Nicméně čekají nás stále velice kvalitní soupeři, takže myslím, že se naši fanoušci můžou těšit na kvalitní fotbal. GO LIONS!
#72 Daniel Blahovec: Můžeme očekávat navázání na skvělé týmové výkony z posledních zápasů. Důležité bude nepodcenit žádného z nadcházejících soupeřů, abychom si mohli v klidu dojít pro Czech Bowl, který je samozřejmě naší prioritou.
#52 Adam Vlček: Doufám, že atraktivní fotbal. Jsme teprve v půlce, nic není rozhodnuto, a bude ještě boj o první a hlavně druhé postupové místo. Nám zbývá zapracovat na našich chybách, hrát naši hru, a jít krok za krokem do Czechbowlu.