Lions v Americe 2017

Miloš Kalina Juniors, lions

Je květen! Květen s sebou přináší mnoho věcí… a jednou velkou, možná největší z nich, je odměna pro tři nejlepší hráče juniorského týmu. Každý rok touto dobou již tradičně vysíláme do Ameriky tři hráče z Lions, kteří si to nejvíce zaslouží. V Americe mají hráči možnost poznat místní kulturu, a především tu fotbalovou kulturu, a také se zúčastní dvou fotbalových kempů na různých univerzitách.

Kritéria pro výběr tří nejlepších hráčů byla následující:
Účastní se hráč v co možná největší míře všech tréninků, zápasů a dalších týmových aktivit?
Zaměřuje se hráč dostatečně i na svou přípravu mimo hřiště a mimo sezónu?
Jaké jsou jeho studijní výsledky?
Je hráč také silnou a vůdčí osobností v běžném životě?

„Letos bylo opravdu těžké se rozhodnout, koho do Států pošleme,“ řekl head coach juniorského týmu Zach Harrod. „V předchozích letech bylo mnohem snazší vybrat tři nejlepší, letos jsme měli hned sedm různých hráčů, kteří splňovali všechna kritéria, což je přesně to, co chceme vidět u všech… Chceme u hráčů vzbudit soutěživost, chceme, aby spolu soutěžili v každé oblasti. To je to, čeho chceme vlastně dosáhnout… „dodal trenér Harrod.

Pražští Lions posílají své hráče do Států každý rok již od roku 2010, a trenér Harrod je přesvědčen, že právě toto je jedním ze základních kamenů celého programu Prague Lions. „Bezpochyby je tento program tím, co buduje naše silné týmové jádro. Před několika lety jsme byli nuceni kompletně obnovit a změnit náš program, a díky tomu nyní máme kvalitní hráče v seniorském týmu.“

Kromě toho, že tento program je opravdovým přínosem pro celý tým Lions, je především obrovskou příležitostí pro samotné hráče. „Je to šance, kterou v Česku mnoho lidí nedostane, která může změnit život, a navíc je to fakt zábava.“

Prague Lions by chtěli poblahopřát těmto třem hráčům: Vojtovi „Kiwii“ Potměšilovi, Vojtovi Piruchtovi a Martinu Pazourkovi, kteří budou reprezentovat náš tým v Americe a budou mít možnost vidět a zažít americkou kulturu.

Nikdy není příliš pozdě, a i ty se můžeš připojit k Lions a začít svou jako Lion. A možná právě ty budeš ten, kdo se v roce 2018 vypraví do USA! Právě probíhají otevřené nábory do našich týmů U19, U16, U15 a U11. Nebudeš litovat, že jsi začal, ale určitě budeš litovat, že jsi nikdy nezkusil začít!

— ENG —
It’s MAY! That means many things but one of the things it means is that we have three junior players getting ready to go to America. In what has becoming a spring and summer tradition for the Lions, we send three deserving players to the States to experience American and American football culture, as they have the opportunity to participate in two college football camps.

The criteria the coaches and management are these four points:
Does the player attend practice, games and other team functions with near perfect attendance?
Is the player working hard off the field in the weight room?
Does the player work hard in the classroom?
Is he a positive leader that seeks to make a difference on and off the field?

„This year was one of the toughest decisions we’ve ever had with who to send,“ said junior team HC, Zach Harrod. „Most years it’s a pretty clear decision. This year we had 7 different players that received consideration, which is exactly what we want to see. Competition is what we are seeking. We want to compete on every play in every arena, so slowly we’re building this,“ added Coach Harrod.

The Prague Lions have sent players each year to the States since 2010 and Coach Harrod believes it is foundational for the whole Lions program, “Without a doubt it’s part of our foundation and core. We rebuilt from almost nothing a few years ago and the strength of our program is that we have developed players that have gone on to our senior team.”

Beyond the benefits of this program for the whole Lions organization, Coach Harrod gets most excited about the opportunity for their players, “It’s a chance that not many guys from Czech get. It’s life changing and the guys have a lot of fun in the process.”

The Prague Lions would like to congratulate these three players: Vojta “Kiwii“ Potměšil, Vojta Piruchta and Martin Pazourek. They will be representing the Prague Lions in America and have the opportunity to see and experience American culture.

It’s never too late to join the Lions and start your journey as a Lion today and maybe you will be the next Lion going to the States in 2018! Currently our U19, U16, U15 and U11 teams are practicing or holding OPEN TRYOUTS. You won’t regret starting, but you will certainly regret never giving it a try!