Přažské derby Bitters Doubleheaderu ovládli Black Panthers

Miloš Kalina lions, Seniors

Jeden ze zápasů dlouho očekávaného Bitters Doubleheaderu nabídl reprízu loňského finále. Prague Lions a Prague Black Panthers se připravovali k zápasu se dvěma různými cíli. Black Panthers chtěli ukázat na žižkovském stadionu, že pokud jsou v plné síle, tak jsou ztělesněním dominance, Prague Lions šli do zápasu s tím, že každá prohra je vzdaluje více a více od vyřazovacích bojů.

Los přisoudil míč Black Panthers a dalo se očekávat, že doposud skvělá běhová hra vedená Janem Dundáčkem bude zraněními prošpikované obraně Lions dělat problém. Opak byl pravdou. Lions dokázali udržet produktivitu Black Panthers na uzdě a po neúspěšném drivu musela bíločerná smečka odkopávat.

Lions v útoku postrádají reprezentačního running backa Lukáše Růžka, kterého v backfieldu nahradil letos dobře hrající „nováček“ Viktor Senčák. Ten hned první akcí dokázal, že jeho hbité nohy budou obraně Black Panthers dělat problémy. Po zahrané screen play posunul Lions o značný kus dopředu a ti pak po několika povedených přihrávkách už byli na dostřel endzóny. Zkompletovaná přihrávka po ose Kurtis Walls – Kamil Roba skončila touchdownem a po úspěšném potvrzení Ondřeje Šisla se mohli Lions radovat z vedení 7:0. To byl bohužel pro lionský útok jediný zápis na výsledkovou tabuli. Z několika dobře se vyvíjejících drivů, které však postrádaly kýženou koncovku, nedokázali Lions získat jediný bod.

Black Panthers vsadili ve svém druhém útočném drivu i přes nepovedený začátek na jejich v letošní sezóně skvěle fungující recept, dobrá běhová hra a dobře mířené přihrávky do otevřené obrany soupeře. Útok dokázal s míčem úspěšně hýbat a po povedeném běhu Petra Plačka připsali Black Panthers na scoreboard své první body v zápase. I přes posunutý field goal kvůli penaltě za dvanáct hráčů na hřišti se Marek Hruboň nemýlil a kopem za jeden bod vyrovnal na 7:7.

V dalším útočném drivu Black Panthers, který se vyvíjel stejně jako předchozí, si pro svůj první touchdown v zápase došel Jakub Woleský, kdy po přihrávce od Jana Dundáčka zkrotil míč ve svých rukách. Hruboň se opět nemýlil. 7:14 pro Black Panthers.

Obrana nedovolila Lions nic víc než punt. Z následného drivu, který ozdobila povedená akce Pavla Klemše, kdy si z puntové formace doběhl pro 15yardový první down, dokázal útok přidat další body. Marek Hruboň se většinou ze vzdálenosti kratší jak 40 yardů od branky nemýlí a dokázal tentokrát ze vzdálenosti 38 yardů vtěsnat míč mezi tyče. Náskok se tak zvýšil na 10 bodů.

V prvním poločase se kromě neproměněného field goalu Marka Hruboně v závěrečných sekundách už nic významného nestalo, a tak šly oba celky do šaten za stavu 7:17.

Do druhého poločasu vlétli Black Panthers povedeným returnem, kdy Ladislav Jenšík donesl míč až na hranici 20 yardů. Z této vzdálenosti už neměl útok sebemenší problém skórovat a po úspěšné přihrávce Jana Dundáčka opět do rukou Jakuba Woleského, který si připsal svůj druhý touchdown v zápase, navýšili Black Panthers své vedení na poklidný náskok 17 bodů.

Lions se nadále trápili a obrana Black Panthers je opět zastavila. Z následného drivu si připsal Marek Hruboň svůj druhý úspěšný field goal ze vzdálenosti 36 yardů. Po jeho pokusu svítil na tabuli výsledek 7:27, což přimělo trenéra Black Panthers k vystřídání celý zápas skvěle hrajícího Jana Dundáčka. Za centra se v útoku postavil Pavel Mráz a za pomoci running backa Petra Nováka si připisovali plusové yardy. Na body to však nestačilo, a tak se oba týmy rozešly s výsledkem 7:27 pro Black Panthers.

Black Panthers si upevnili vedoucí pozici v tabulce a se sedmi výhrami si zajistili postup do playoff, pro Lions tato porážka znamená, že je každé klopýtnutí v dalších čtyřech utkáních vzdálí od vytoužených vyřazovacích bojů.

Zápas doprovázelo krásné slunečné počasí a každý z tisícovky fanoušků, kteří na stadion dorazili, si jistě přišel na své. Povedené akce, tvrdé střety, emoce, to vše zápas nabídl a byl skvělou reklamou pro americký fotbal v České republice.

— ENG —

The first game of the long-awaited Bitters League Doubleheader offered a rematch of last year’s championship game. The Prague Lions and the Prague Black Panthers entered the game with different goals. The Black Panthers hoped to continue to their string of dominant league performances, while the Lions were hoping to improve their playoff chances

The Black Panthers got the ball after the coin toss. Many expected the Black Panther’s run game, led by Jan Dundáček to cause a lot of problems for the injury depleted Lions defense, however, on the first drive the Lions were able to stop the Black Panthers and make the black and white punt the ball.

The Lions came into the game with Viktor Senčák filling the void left by injured Czech National Team member Lukáš Růžek at running back. Senčák proved to be an adequate fill in as he moved the Lions upfield on a well executed screen. The Lion’s first offensive drive was capped off by a touchdown pass from Kurtis Wall to Kamil Roba. The Lions went up 7:0 after a successful PAT by Ondřej Šisl. These would be the only point that the Lions would put on the board for the rest of the afternoon as a couple of other promising drives stalled out.

The Black Panthers managed to find their offense on their next drive and put together a drive that ended with a Petr Plaček touchdown run. After a penalty that moved the PAT back, they kicked the PAT and the score was tied at 7:7

Jakub Woleský scored the PBP’s second touchdown after a pass from Jan Dundáček. Hruboň nailed the extra point, which gave PBP a 7:14 lead.

The Lions got the ball back a couple more times, all of which resulted in punts.

On another PBP drive, Pavel Klemš rushed for 15 yards on a fake punt play, leading to another Panthers score. Marek Hruboň proved that he doesn’t miss from 40 yards or less and scored a 38 yard field goal, putting the Panthers up by 10 points.

The Black Panthers started the second half with big kickoff return and their offense started at the Lions 20 yard line. They had no problem scoring from this distance so they took a 17-point lead.

The Lions offense struggled and were stopped by the PBP defense again. Marek Hruboň scored a 36 yard field goal on the next drive. The score was 7:27 after his try and the Black Panthers substituted Jan Dundáček for Pavel Mráz. He gained some yards with the help of a running back Petr Novák, but they weren’t able to score any points. The final score was 7:27.

The Black Panthers clinched a playoff berth with seven wins, while the Lions have their work cut out for them.

The weather on Sunday was awesome and every fan of the thousand that got to the stadium surely enjoyed the game. Great plays, hard hits and emotion are what the game offered, making it a great advertisement for football.