Lions přehráli Bobcats 35:12 v domácí odvetě!

Miloš Kalina lions, Seniors

Sobotní odpoledne nabídlo odvetu mezi týmy Prague Lions a Příbram Bobcats. Cíl pro obě mužstva byl prostý, vyhrát a upevnit si tak pozici v lize, ve které zatím není zcela jasné, kdo půjde do vyřazovací části a kdo zůstane před branami.

Na míč šli první Bobcats a očekávalo se, že duo Maynard – Bailey se pokusí navázat na pohlednou akci z minulého týdne. Lionská obrana byla však na tuto hrozbu připravena a ukázala, že vzduchem to příbramští nebudou mít nijak lehké. Výraznou stopku v podobě interception vystavil safety Lukáš Rokošný.

Lionskému útoku se po dlouhé pauze kvůli zraněním vrátili receiveři Hamza se Suchým a na obrazu hry to bylo znát. Útok dokázal skvěle hýbat míčem a dostal se až na hranici endzóny. Zdálo se, že Lions budou první, kdo se zapíše na scoreboard, ale opak byl pravdou. Míč směřovaný do rukou Kamila Roby zachytil jeden z příbramských obránců a vrátil tak momentum na stranu svého týmu.

Příbram oproti prvnímu drivu zkoušela hru po zemi, ale Lions byli skvěle připraveni na buldozer jménem Petr Datel. Příbram po několika neúspěšných rozehrávkách byla nucena odkopávat.

V útoku Lions začíná opět ukazovat minulou sezónu skvěle hrající Alexey Ulyanin svoje dovednosti a hned z dalšího útočného drivu se právě díky němu podařilo Lions zapsat na scoreboard, kdy zachytil přihrávku od Wallse ve středu hřiště a doběhl s ní nikým neatakovaný až do endzóny. Kamil Roba se při potvrzení nemýlil a Lions se mohli po neúspěšném začátku konečně radovat. 7:0.

Příbramský útok nadále nedokázal najít odpověď na skvěle hrající obranu Lions, která je velmi rychle i za pomoci několika penalt vyprovodila ze hřiště.

V následném drivu Lions navázali na skvělou hru vzduchem a svůj druhý touchdown si připsal Alexey Ulyanin. Skvěle mířenou přihrávku zachytil na hranici endzóny a Lions se po proměněném kopu Roby mohli radovat z vedení 14:0. Radost jim však zkazilo zranění Ulyanina, pro kterého zápas skončil.

Obrana Lions nadále ukazovala svoje kvality, na které jsme byli zvyklí celou minulou sezónu a Bobcats k ničemu nepouštěla. Po dalším neúspěšném drivu příbramského útoku přidali Lions na výsledkovou tabuli další body, kdy si pro svůj první touchdown po návratu ze zranění hladce doběhl nikým nestřežený Marek Suchý. Potvrzení úspěšné, 21:0 pro Lions.

Bobcats ke konci poločasu však ukázali, že se jen tak nevzdají a po interception linebackera Bohumila Roma pomohl připsat v následném útočném drivu první příbramské body receiver Duarte Cruz, který zachytil příhrávku od Maynarda. Potvrzení za dva body nevyšlo podle představ a na výsledkové tabuli svítilo skóre 21:6.

Konec poločasu ozdobila již třetí interception příbramské obrany, ale na výsledek neměla vliv.

V úvodu druhého poločasu to spíše vypadalo, který z týmů vyhraje cenu za nejvíc penalt v jednom drivu. Chyba střídala chybu a ani jednomu z útoků se nedařilo hýbat s balónem. Třetí čtvrtina nabídla hned tři touchdowny, avšak dva z nich byly neuznány kvůli penaltám. Nejdříve zachycená přihrávka v endzóně Šimonem Jeníkem byla vrácena zpět kvůli holdingu jednoho z linemanů a punt return v podání Evidania Quinonese byl anulován z důvodu bloku do zad ze strany lionského hráče. Tuto chybu však dokázal hned v následující akci zmírnit David Růžek, který si doběhl pro 22yardový TD. Kamil Roba poslal míč bez problému mezi tyče a Lions vedli 28:6.

Následný onside kick si zalehl sám kopající Roba a Lions šli opět do útoku. Po změně stran si pro svůj druhý touchdown v zápase došel Marek Suchý a přidal další body. Potvrzení úspěšné, 35:6.

Konec zápasu nabídl ještě jeden touchdown v podání runningbacka Ricarda Ruize, který snížil na 35:12.

Zápas kromě Ulyanina nedohráli na straně Lions tightend Jakub Ječný a receiver Martin Hamza, který si obnovil zranění a zdá se, že do dalších bojů nezasáhne.

Na hostivařský stadion se přišlo podívat necelých 200 diváků, kteří si mohli vychutnat skvělé počasí a úspěch Lions, kteří si tak připsali svou třetí výhru v sezóně. Pro Příbram Bobcats to byla již třetí porážka v řadě a jejich dveře do semifinále se začínají zavírat.

Za fotky děkujeme Jakubovi Pláteníkovi.

 — ENG —

Coming soon!