.

Naši junioři porazili městské rivaly 20:18!

Miloš Kalina Juniors, lions Leave a Comment

V neděli se náš tým U19 utkal v pražském derby se svým největším rivalem, týmem Prague Black Panthers. Zatímco naši hráči za sebou již měli vítězství v Pardubicích, pro Black Panthers sezóna začala právě utkáním v Hostivaři.

Do zápasu vstoupili oba týmy naplno, nicméně první body si připsali právě Black Panthers, kdy po ne příliš povedeném drivu Lions donutili puntovat z vlastní endzóny a vynutili i chybu v podobě vysokého snapu. Po následném odkopu se obraně podařilo útok PBP zastavit a v následujícím drivu Lions skóroval krátkým během Kofroň. Special tým Lions ale opět zaváhal a dovolil PBP extrapoint zblokovat. Obrana Lions ale Black Panthers opět nedovolila skórovat a především se jí dařilo zastavovat běhovou hru našeho soupeře. V dalším drivu Lions našel Potměšil zcela volného Jandíka a Lions uzavřeli první čtvrtinu dalším, bohužel opět nepotvrzeným, touchdownem. Druhou čtvrtinu přišla ke slovu obrana Lions a hlavně linebacker Jan Farkaš, kterému se podařilo ukořistit nepřesnou přihrávku od Jana Riedela po jeho 16 yardů dlouhém běhu se mohla obrana radovat z pick-six. Domácím se podařilo TD potvrdit za dva body díky běhu Kofroně. Panteři ale dokázali zanedlouho odpovědět 27 yardů dlouhým FG a o poločasu se do šaten šlo za stavu 20:5.

Druhou polovinu zápasu ale začali lépe Prague Black Panthers a domácí tým málem dostali na lopatky. Nedovolili již našemu útoku ani jednou skórovat a sami skórovali 2 touchdowny, u kterých byl Jan Riedel, který tedy alespoň částečně odčinil pick-six ve druhé čtvrtině. V průběhu druhé poloviny se tedy náskok domácích snížil na pouhé dva body. Veškeré naděje na otočení zápasu ale zmařil Linebacker Alferi, když při čtvrtém downu zachytil pass od Riedela a tím zpečetil vítězství domácích.

I přes množství chyb na obou stranách mohli diváci v Hostivaři vidět napínavý zápas, ve kterém oba týmy dělaly vše pro to, aby vyhrály. Gratulujeme našim juniorům k výhře, po dvou zápasech je nyní čeká zasloužený odpočinek v podobě bye-weeku. Děkujeme také našim fanouškům, kteří podporovali náš tým do poslední chvíle a na konečném výsledku mají také svůj podíl.

Další zápas nás čeká za dva týdny opět v Hostivaři, a půjde o odvetu proti Pardubice Stallions.

Za fotky děkujeme Jakubovi Pláteníkovi. Zbytek jeho fotek najdete na našem Facebooku!