Rozhovor s Kamilem Robou

Miloš Kalina ČAAF, lions, Senioři, Seniors Leave a Comment

Přinášíme vám první ze série rozhovorů na které se v průběhu nadcházejících týdnů můžete těšit. Jako první nám na otázky odpověděl WR Kamil Roba.

Minulý rok byl pro tebe v Lions premiérový a po sezóně sis také odnesl zaslouženou cenu MVP offense. Můžeš shrnout loňskou sezónu?

Minulý rok byl složitý nejen pro mě, ale pro celý tým. Potýkali jsme se se spoustou zranění v týmu, které neminulo ani mě osobně. Pro mě to byl hodně seznamovací rok. Nový tým, noví spoluhráči, nová úroveň hry, všechno bylo o spoustu úrovní výš, než jsem byl zvyklí u Hellboys předtím. Cena MVP offense mě velice překvapila, ale také potěšila, nicméně minulý rok bylo více hráčů, kteří by si jí zasloužili stejně jako já.

Víme, že jsi do Prahy na Lionské tréninky dojížděl, odkud a jak často? Jak náročné to pro tebe bylo?

Na tréninky i zápasy jsem dojížděl z Českých Budějovic společně s kamarádem. Snažili jsme se dojíždět na každý trénink, ale bylo to opravdu náročné. Osobní život šel prakticky stranou, jelikož jsem ještě v té době studoval a zároveň chodil na brigády. Po škole jsem doma jen sebral věci na trénink a vyrážel směr Praha a domů se vracel až po půlnoci.

Na tvém instagramu byly často k vidění videa, kde ses připravoval velmi technicky. Jak konkrétně u tebe probíhala offseason příprava? Jak se cítíš teď, těsně před sezónou?

Letos jsem přípravu pojal úplně jinak než minuly rok a cítím se mnohem lépe připravený. Více jsem se zaměřil na poziční drilly, atletické a dynamické tréninky než na klasickou přípravu v posilovně a zvedání činek. Také jsem se začal více věnovat pohybu všeobecně. Zařadil jsem do své přípravy i cvičení jako power jóga a capoeira.

Nechci se přímo ptát na očekávání nebo ambice, ale přesto – jak vidíš tým v sezóně 2018?

Moje osobní očekávání jsou letos jen ty nejvyšší. Už jsem seznámený s herním stylem který hrajeme,  a vím co očekávat od svých protihráčů. Nikdy jsem si nedával malé cíle a letos tomu není jinak. Co se celkově týmu týká, tak mám zatím velice dobrý pocit z hlavního trenéra a quarterbacka které letos máme. Přinesli spoustu energie do týmu a ta nám minulý rok velice chyběla. Už z prvních tréninků je vidět, že nikdo nechce připustit zklamání z minulého roku. Nemůžeme se dočkat prvního zápasu letošní sezóny a co může být lepší, než hrát proti PBP na Žižkově a ještě před televizními kamerami.

Libovolný vzkaz pro fanoušky, spoluhráče, rodinu,… cokoliv, co bys chtěl ty sám zmínit, máš prostor.

Letos budeme fanoušky potřebovat ještě více než minulý rok, po nepodařeném vystoupení minulý rok máme co napravovat a před pořádným publikem to jde snadněji 😉

Kamil Roba