Rozhovor s Lukášem Rokošným – MVP Defense

Miloš Kalina ČAAF, lions, Senioři, Seniors Leave a Comment

Dalším hráčem, který si zaslouží vlastní prostor v sérii našich rozhovorů, je bezesporu Lukáš Rokošný. Lukáš byl oceněn loňským head coachem a na galavečeru obdržel cenu nejlepšího hráče obrany.

Lukáši, s tvými 28 solo skládkami a s 6 interceptiony jsi se v loňské sezóně stal MVP defense. Můžeš shrnout loňskou sezónu z tvého pohledu a z pohledu celého týmu?
Sezóna sa ťažko hodnotí, bohužiaľ sme nedosiahli to čo by sme chceli a skončili pred bránami finále. Tím sa po celú sezónu hľadal a nevedeli sme sa dostať do tempa na čom určite zohralo úlohu aj obrovské množstvo zranení na kľúčových postoch. Cena MVP ma samozrejme veľmi teší, zároveň však nastavuje laťku pre nasledujúcu sezónu.

Pocházíš z Ražňan, z malé vesničky na Slovensku. Můžeš nám přiblížit, jak ses k americkému fotbalu vůbec dostal a jestli jsi začal hrát právě už na Slovensku?
Dá sa povedať, že náhodou. Do Prahy som prišiel pred 5 rokmi kvôli štúdiu. Vtedy mi môj spolubývajúci, ktorý hrával americký futbal ešte na Slovensku povedal o Lions a náboroch, ktoré robia každý rok. Vždy som si to chcel vyskúšať a tak sme šli. Chytilo ma to hneď od začiatku, ľudia, atmosféra a všetko okolo sa mi hrozne páčilo. A keďže som v tom nebol úplne tragický ostal som pri tom. 😊 V Lions som s futbalom začal a neviem si predstaviť, že by som v Čechách hral za iný tím.

Jak si organizuješ svůj čas tak, abys všechny tvé aktivity zvládal? Je toho opravdu mnoho: škola, práce, přítelkyně, posilovna, tréninky a zápasy a ještě návštěvy rodiny doma na Slovensku.
Miestami je to vážne náročné. Tréningy, zápasy a posilka zaberajú človeku dosť veľa času ale na úrovni ktorej hrejeme je to už nevyhnutné. V dni keď nemáme tréning idem cvičiť a učím sa väčšinou po večeroch či víkendoch keďže cez deň som v práci. Keď je zase „Bye Week“ a my nemáme zápas tak utekám na Slovensko za rodinou a priateľkou. Človek veľa voľného času nemá ale aj ten sa občas nájde. Veď ako sa hovorí, keď človek chce, hľadá spôsoby, keď nie, hľadá výhovorky.

Jak se ty sám cítíš před prvním zápasem v sezóně 2018 a jak je na tom tým?
Osobne sa cítim veľmi dobre a pripravený do sezóny. V offseason som sa na začiatku venoval najmä stabilizačným cvičeniam, na ktoré následne mohla naviazať silová a neskôr kondičná príprava. Celý tím je namotivovaný a zrejme nikomu netreba pripomínať o čo tu ide. Vrátil sa nám James a prišiel nový quaterback Zach, ktorý vyzerá viac ako slušne. Máme nového coacha, s ktorým prišiel opäť trocha iný systém, na ktorý si pomaly zvykáme. Pokiaľ do seba zapadne všetko ako má, tak nepochybujem o tom, že túto sezónu berieme titul.

Libovolný vzkaz pro fanoušky, spoluhráče, rodinu,… cokoliv, co bys chtěl ty sám zmínit, máš prostor.
Fanúšikom sa chcem hlavne poďakovať za minulú sezónu, ktorá aj keď nebola vydarená tak pri nás stáli a boli neskutoční. Teraz je na nás aby sme im ich priazeň oplatili.