Rozhovor s Ondřejem Šislem – MVP Special Teams

Miloš Kalina ČAAF, lions, Senioři, Seniors Leave a Comment

Ondřej Šisl, corner back a týmový kicker, je v Prague Lions už celých 12 let. V posledních třech sezónách byl hned dvakrát oceněn jako nejužitečnější hráč special týmů. Ondra nám odpověděl třeba na to, jaké jsou jeho fotbalové plány na následující roky.

Ondro, po sezóně 2017 si odnášíš cenu nejužitečnějšího hráče special týmů. (Pozn. Stejné ocenění si Ondra vysloužil i po sezóně 2015). Můžeš shrnout loňskou sezónu z tvého pohledu?

Loňský vstup do sezóny pro nás byl trošku rozpačitý, protože se nám první zápasy nedařily tak, jak jsme si představovali. Pak se nám sice začalo dařit, ale poté u nás došlo k zranění na klíčových postech a i z toho důvodu jsme vypadli v semifinále s loňským překvapením sezóny Ostravou Steelers.

Podstatnou část preseason jsi strávil pracovně v zahraničí a vrátil jsi se teprve začátkem dubna, první zápas jsi neodehrál. Jsi připraven naskočit do již rozeběhnuté sezóny?

Dobrá otázka, těžká odpověď. Cítím se fyzicky i psychicky dobře, ale to vše se doopravdy uvidí až po mém prvním tréninku, až poprvé poznám nového trenéra, naučím se nové cally a připojím se po dlouhé době k týmu, který už pár měsíců trénuje.

Jak dlouho vlastně fotbal hraješ (za jaké týmy) a jak jsi se k němu dostal? Jaké pozice jsi zkusil? Představ laické veřejnosti post cornera a kickera prosím.

Fotbal hraju od roku 2006, kdy jsem poprvé přišel na nábor. Celou svoji fotbalovou kariéru jsem zatím strávil v Prague Lions. K fotbalu mě přivedla moje základní škola v Hostivaři, kde Lions tenkrát trénovali. Jedním z trenérů byl i náš učitel na přírodopis, který mi jednou řekl ať se přijdu podívat na trénink. Když jsem začínal s fotbalem tak jsem jako první zkoušel pozici running backa, ale v té době jsme měli jednoho z nejlepších RB v lize, tak jsem se rozhodl, že vyzkouším pozici corner backa. Tam se mě ujal Lukáš Pelikán, který mě naučil spoustu věcí které teď umím. Pozice „cornera“ by se dala představit zhruba tak, že se svými 172 cm výšky hlídám protihráče co mají 190 cm a více tak, aby nemohli chytit balón. Pozici kickera dělám od prvního venkovního tréninku od náboru, kdy se nás kouč zeptal kdo umí kopat, nebo si to chce vyzkoušet. Díky mé předchozí desetileté zkušenosti ze socceru jsem to tedy zkusil a zůstal jsem u kopání dodnes. Je to pozice, kde se vykopává na začátku zápasu či poločasu, a také po každém touchdownu, který se potvrzuje kopem za 1 bod do Háčka(nad břevno soccerové branky). Nebo se kope přímo ze hry – za 3 body.

Teď už víme, že jsi týmu věnoval obrovský kus svého života. Jaké jsou tvé fotbalové plány do budoucna?

To je takhle na začátku sezóny těžké říci. Všichni, kdo mě znají, tak vědí že každý rok po sezóně končím :). Zatím se tak ale nestalo, tak se uvidí příští rok po další sezóně :).

Libovolný vzkaz pro fanoušky, spoluhráče, rodinu,… cokoliv, co bys chtěl ty sám zmínit, máš prostor.

Určitě bych chtěl poděkovat fanouškům za to, že nás mají rádi a chodí nás podporovat na zápasy i když se nám třeba nedaří.