Domácí zápasy Prague Lions

Miloš Kalina lions Leave a Comment

V letošním roce se Prague Lions rozhodli zrealizovat koncept domácích zápasů, který měli na mysli už několik let. Tým každoročně už desátým rokem pořádá tradiční charitativní akci s názvem Hope Month, která má podpořit onkologicky nemocné děti v FN Motol a to především v předvánočním období.  Novinkou pro letošek jsou domácí zápasy věnované konkrétním tématům, jedním z nich je například velmi aktuální prevence vzniku rakoviny.

Představíte nám, v čem konkrétně spočívá myšlenka věnovat zápas někomu nebo něčemu?

Tereza: Tým Prague Lions (už jen díky tomu, že většina trenérů jsou rodilí Američané) je svou filozofií velmi odlišný od ostatních týmů v ČR. Snažíme se něco z jejich kultury a způsobu vnímání tohoto sportu přinést i sem. Letos jsme se konečně odhodlali a zrealizovali myšlenku, která byla v našich představách už delší dobu.  Každý z domácích zápasů věnujeme určité oblasti nebo sféře. Pro letošní rok jsme se rozhodli veřejně poděkovat všem jednotkám integrovaného záchranného systému ČR. Domácí zápasy tedy budou postupně věnované Hasičskému záchrannému sboru (sobota 21.4.2018), Zdravotnické záchranné službě (sobota 5.5.2018) a Policii a Armádě ČR (neděle 24.6.2018). Jeden zápas pak věnujeme prevenci vzniku rakoviny.

Zach: Tento sport nezačíná ani nekončí u sebe samotného jakožto u hráče, jsme tým a díky tomu mnohem víc myslíme na lidi kolem sebe. Jednou z hlavních a zásadních hodnot Prague Lions je to, že sportem můžeme účelně a jednoduše pomáhat druhým. Naším cílem s Lions není jen vyhrávat na hřišti, ale hlavně mimo něj v běžném životě a to díky hodnotám, které jsme díky fotbalu získali.

Jak bude takový děkovný zápas probíhat v praxi?

Tereza: Zápas bude probíhat standardně,  ale prostřednictvím něj chceme za celý tým a za naše fanoušky jednoduše ohromně poděkovat všem těm, kteří se denně starají o naši bezpečnost,  a my to tak trochu bereme jako samozřejmou věc. Konkrétně v sobotu 21.4. na zápase věnovaném Hasičskému záchrannému sboru a samozřejmě také všem Sborům dobrovolných hasičů bude k vidění třeba hasičcké auto od SDH Dolní Měcholupy. Pro další akce máme přislíbeny například ukázky vyprošťování a podobně, tak snad se to všechno brzy zvládne zrealizovat.

Letos jste se rozhodli mnohem více zapojit do charitativní činnosti a osvěty. Co za tím stojí?

Zach: Už roky se Lions snaží aktivně pomáhat onkologicky nemocným dětem, dávat jim naději, povzbuzovat je v boji s rakovinou. Často se nám po nějaké době ozvou rodiče těchto dětí a jsme rádi za každý příběh s dobrým koncem. V průběhu let a bohužel také v poslední době rakovina zasáhla i nás, naši rodinu Prague Lions, ovlivnila naše hráče, trenéry, fanoušky.  My se snažíme spolupracovat s lidmi a organizacemi, které působí v oblasti prevence nebo pomoci.  Hope Month je naše srdeční záležitost.

Tereza: Americký fotbal není jen běhání po hřišti, žijeme tím. Hráči a fanoušci fungují dohromady jako jedna velká rodina a není to jen klišé, vážně to tak vnímáme. Přemýšleli jsme, jak a do čeho by se to nadšení  a obrovská týmová energie dala investovat. Začátek roku nám přinesl odpověď – chceme vyjádřit podporu těm, kterým rakovina vzala tátu, manžela, kamaráda. A proto celý zápas, který proběhne v sobotu 19.5., bude věnovát prevenci vzniku rakoviny.  Stali jsme se partnerem kampaně #prsakoule, takže se zábavnou formou naučíme samovyšetření. Celý tým se také zúčastní Avon pochodu. Připraveno je toho mnohem víc, sledujte naše sociální sítě, všechno pečlivě a průběžně zveřejňujeme 🙂