Rozhovor s Janem Mudříkem – Rookie of the year

Miloš Kalina ČAAF, lions, Senioři, Seniors Leave a Comment

Cenu rookie of the year, tedy cenu pro nejlepšího nováčka roku, si po sezóně 2017 vysloužil Jan Mudřík. Pojďme tedy poznat bývalého seniorského nováčka, nyní již ostříleného týmového startera, o něco víc.

Jane, s fotbalem jsi začal až v roce 2016 v rámci juniorského týmu Lions? Jak jsi se k fotbalu dostal, a předcházel mu ještě nějaký jiný sport?
Ano přesně tak. O Prague Lions jsem se dozvěděl poprvé ve 13ti letech, hnedka jsem šel na naborový trénink, ale kvůli hokeji, který jsem v tu dobu hrál, jsem už na Americký fotbal neměl čas.

V juniorce jsi působil na postu running backa, v seniorce jsi už druhým rokem na pozici defense backa. Proč ta změna – z útoku do obrany? V čem konkrétně spočívá tvá úloha DB?
😀 to je dobrá otázka. Myslím si, že jsem na pozici running backa co se týče seniorské úrovně moc malý. Také se ve fotbale řídím větou kterou mi jednou řekl můj otec; „It is more blessed to give than to receive“ v jednoduchém překladu „je lepší rozdávat než dostávat!“. Jako defense back mám na starosti převážně hlubokou část hřiště, za mně by se nikdo neměl dostat – jsem poslední článek obrany na hřišti.

Jsi první, se kterým děláme rozhovor již po prvním zápase sezóny 2018, proto následující otázka: Máte za sebou zápas proti PBP, který Lions doslova projeli 48:0. Co se tam sakra stalo? 🙂
Zápas s PBP byl pro nás neskutečné zklamání, stejně tak jako velké ponaučení. Bylo vidět, že byli jednoznačně líp připraveni než my, což nás namotivovalo se zlepšovat jak na trénincích tak osobně každý sám za sebe. Potřebujeme se víc ponořit do playbooku, zkoumat videa ostatních týmů a pořádně zabrat, aby se podobný výsledek už nikdy nevyskytl.

Co tvůj soukromý život, studuješ, pracuješ, co žena a děti? Pověz nám něco o sobě.
Momentálně pracuju už čtvrtým rokem v Hostelu Sir Toby’s. Také s Tátou rozjíždíme on-line business, takže toho není málo. Moje krásná žena mě drží pohromadě, bez ní a její stálý podpory by všechno bylo mnohem víc stresový. Děti zatím nejsou, na to nejspíš v blízkém budoucnu přijde – už se to tak trochu začíná plánovat, tak uvidíme 🙂

Libovolný vzkaz pro fanoušky, spoluhráče, rodinu,… cokoliv, co bys chtěl ty sám zmínit, máš prostor.
Pro naše úžasné fanoušky: Jste nejlepší! Moc si vážíme vaší podpory a fandění. Pomáháte růstu Amerického fotbalu v Čechách a za to jsem moc vděčný! Náše plány pro tuto sezonu se nezměnily, pořád jsme odhodlaní vyhrát to, co máme před sebou a přinést domu trofej z Czech Bowlu! Oh and I love you Momma.