Zápas věnovaný prevenci vzniku rakoviny je za dveřmi!

service lions Leave a Comment

Již dnes, tj. 19. května, se mohou fanoušci Prague Lions a návštěvníci jejich odpoledního domácího zápasu těšit na smysluplný doprovodný program a samotné zaměření celého dne. Zápas je totiž věnovaný prevenci vzniku rakoviny.

Již řadu let se Prague Lions soustředí na dosahování vynikajících výkonů jak na hřišti, tak i mimo něj. Proto usilují o to, aby jejich přítomnost a činy byli přínosem okolní komunitě. Za krok tímto směrem lze považovat již několik let fungující projekt zvaný #HOPEMONTH (měsíc naděje), prosincovou sbírku hraček pro děti bojující s rakovinou organizovanou ve spolupráci s mnoha dalšími partnery. Darované hračky pak vybraní trenéři a hráči v plné výstroji, maskot týmu lev Bru a další dobrovolníci věnují těmto dětem ve snaze rozzářit jejich oči nadějí a radostí.

Ve spojitosti s výše zmíněným projektem tedy hovoříme konkrétně o rakovině u dětí (zápas je však věnován prevenci vzniku všech typů rakoviny). Mezinárodní barva stuhy symbolizující boj s rakovinou u dětí je zlatá, a to z přesvědčení, že jako barva známého vzácného kovu má schopnost reprezentovat i ty nejvzácnější poklady, naše děti. Krom toho se pro získání větší pevnosti a odolnosti zlata provádí jeho opětovné tavení v ohni, což je něco, čím si vlastně děti s rakovinou skrze bolestivé a náročné výzvy průběhu této nemoci procházejí také. Během tohoto procesu se z nich stávají neskutečně odolní, vytrvalí a zocelení bojovníci.

Zlatá stuha reprezentuje boj s rakovinou a přispívá ke zvyšování povědomí společnosti o závažnosti této nemoci a jejímu narušení fungování celých rodin, které potřebují podporu, lásku a pomoc. Za tímto účelem ji také budou mít v zítřejším zápase na helmě nalepenou hráči Prague Lions. Prohlašují tak: „Věříme, že děti jsou neuvěřitelně silné, mohou se v boji s rakovinou stát superhrdiny a tuto zákeřnou nemoc porazit. V tom jim chceme celým srdcem fandit a povzbuzovat je, protože ony nad touhle nemocí dokážou zvítězit!“

V rámci podpory boje proti rakovině u dětí budou v místě konání zápasu (Bruslařská 10, Hostivař) ke koupi také trička se symbolem tohoto boje, zlatou stuhou. Jejich zakoupením se přidáváte mezi ty, kteří chtějí povzbuzovat děti bojující s rakovinou, dodávat jim odvahy a víru, že disponují ohromnou silou a jsou inspirací všem kolem.

Závěrem už vás chtějí Prague Lions jen pozvat na zítřejší zápas: „Doražte, podpořte boj proti rakovině u dětí, zúčastněte se programu prevence rakoviny, kupte si tričko a staňte se dalším z fanoušků těchto statečných dětí!“