Prague Lions oznámili zásadní změny ve vedení organizace

Miloš Kalina lions Leave a Comment

Po poslední sezoně došlo k pohybu uvnitř nejstaršího týmu amerického fotbalu v ČR. Vedení klubu oslovilo dosavadního majitele pana Štaidla o prodej práv. Po vleklých vyjednáváních došlo k vzájemné dohodě a na tiskové konferenci tedy byli představeni noví majitelé mezi kterými je mimo jiné i Sam Nichols  – středoškolský trenér NFL Quaterbacka Kirka Cousinse (Minnesota Vikings) a také představena nová organizační struktura klubu.

Podstatnou změnou je zřízení pozice generálního manažera, do které byl zvolen Lukáš Bencalik, který se nyní bude starat o organizační chod klubu.

„Lions jsou tým s bohatou historií a podle toho by mělo vypadalo umístění v lize. Pro posunutí o stupínek výše je zapotřebí profesionální přístup a ten musí přijít zevnitř abychom naskočili zpět na vítěznou vlnu. Trenéři a hráči se potřebují soustředit na výkony na hřišti a o věci okolo by se měli starat manažeři.“ (cit.: Lukáš Bencalik – nový generální manažer Prague Lions).

Podle vyjádření nového vedení budou nyní Lions mít své zvolené zástupce pro jednotlivé sekce, čemuž mají napomoci nové mediální smlouvy. Jedním z jejich hlavních úkolů je přitáhnout na domácí zápasy více diváků a rozšířit povědomí o americkém fotbale na území republiky, čemuž mají napomoci i nové mediální smlouvy. Do vedení sportovní sekce byl zvolen Zach Harrod, který se nově stane Šéftrenérem pro všechny kategorie Prague Lions. Jeho úkolem bude nejen zajistit trenérský tým pro seniorku, ale také rozvoj juniorského programu vč. ženského týmu Prague Lionesses, který by měl nastoupit do soutěže ČAAF od příští sezóny.

Díky těmto změnám se chtějí Prague Lions posunout blíže k naplnění představeného konceptu, který obsahuje mimo jiné vyhrát Czech Bowl 2019, úspěšně etablovat ženský tým na mapy amerického fotbalu v ČR a v horizontu 3 let hrát evropské poháry a konkurovat nejlepším. K tomu by jim mělo pomoct i partnerství s předními evropskými kluby.