Pavel Pavera – Z nováčka šampionem za 9 měsíců

maudr Bleskovka, lions, Senioři, Seniors

Rádi bychom vám představili Pavla. Pavel přišel v loňském roce bez předchozích zkušeností s americkým fotbalem na náš OPEN TRYOUT, a pak pokračoval na Rookie Wednesdays. Věnujte chvilku tomuto krátkému článku na našem webu, ve kterém se dozvíte, jaká byla Pavlova cesta v uplynulé sezoně.

Kdyby Pavlovi ještě minulý rok v září někdo řekl, kam až se dostane v rámci amerického fotbalu, stěží by vám uvěřil. Nevěří tomu vlastně ani teď. Od první chvíle během OPEN TRYOUTU podával solidní výkony, které potvrzoval i během Rookie Wednesdays, kdy nevynechal ani jeden z tréninků.

Pavlovo nadšení a odhodlání k práci na sobě samém během přípravy v offseason nepolevilo. A nepolevilo ani při zahájení venkovních tréninků před samotným začátkem ligy. O tom, jak moc se toužil prosadit mezi nejlepší svědčí i to, že stejně jako u Rookie Wednesdays nevynechal jediný trénink. Dokonce ani v době, kdy oslavoval narození syna. Před vyběhnutím na hřiště jen předal svůj telefon do ruky trenérovi O-Line se žádostí, aby mu jej pohlídal, kdyby náhodou jeho přítelkyně potřebovala pomoc. Taková oddanost se opravdu nevidí jen tak, zejména když uvážíme, že se jednalo o jeho první sezonu.

Pavlovo nadšení a píle mu nakonec dopomohli k pozici v základní sestavě na pozici pravého Guarda. Když během prvního zápasu sezony dostal šanci ukázat co v něm je, tak po skvělém výkonu už základní sestavu neopustil. Jako nováček v základu odehrál i playoff a finále Czech Bowlu.

A co o své cestě říká sám Pavel? „Na začátku to vypadalo, že mám minimální šanci na to se dostat do základní sestavy Lions. Řekl jsem si, že když v něco opravdu věříš, tak to dokážeš. Díky velkému štěstí, snaze, a hlavně přesvědčení v to co dělám, jsem si mohl na konci sezony užít krásný pocit vítězství.“

„Pavlův neuvěřitelný příběh je vzorem pro všechny hráče, kteří přemýšlejí nad fotbalem. Myslíte, že by jej nebo nás napadlo před sezonou, že by se stal starterem už ve druhém zápase sezony? Pravděpodobně ne, ale tím odhodláním se učit a tvrdě pracovat sám na sobě dokázal všem, že se to vyplatí!“ prohlásil o svém hráči Hlavní trenér Zach Harrod.

Přijďte si vyzkoušet tenhle skvělý sport i vy!

„Pavel is a great story and example for all players that are thinking about playing. Did Pavel think that he would be a starter the second game of the season? Probably not, but he worked hard, was teachable and was committed. It paid off!“ said Head Coach Zach Harrod

Pavel’s commitment earned him a starting position after the first game at RIGHT GUARD that he held throughout the whole season, into the playoffs and then into the final.

Pavel’s commitment to keep working continued through the offseason and into the start of the preseason. Even in the midst of Pavel’s son being born, Pavel didn’t miss a practice. Each practice he would give his phone to his OLINE coach, and asked him to keep an eye on it, in case Pavel’s girlfriend called. That’s commitment at a high level, especially for a rookie.

If you would have told Pavel last September that his first season of American football would unfold like it did, he would have surely been surprised. Pavel started his football career with a solid performance at our OPEN TRYOUT, which continued to our Rookie Wednesdays, none of which Pavel missed.