COMMITMENT 2020: David Hlaváček

maudr Bleskovka, lions, Senioři, Seniors

Je nejvyšší čas pokračovat v našem seriálu článků, který postupně představuje ty hráče, kteří u Lions potvrdili svou účast i pro příští sezonu. Dalším na paškálu je David Hlaváček. Ač je mu již dvaatřicet let, tak je neustále velmi rychlý a platný hráč, který toho Lionům nabízí stále mnoho.

„Nemám ve zvyku vybírat si každý rok nějaký přestup. Jsem tu jen jeden rok, takže rozhodně není důvod hledat zase něco jiného. Jsem spokojený a věřím, že budu spokojený i nadále,“ říká o své volbě zůstat Lionem David Hlaváček.

David přišel k Lions před startem minulé sezony od plzeňských Patriots, kde mimo herní pozice působil také jako jeden z trenéru tamních juniorů. Sám říká, že rozhodnutí změnit klub nebylo těžké: „Těžký to určitě nebylo, naopak to bylo spíše takové uvolnění. Znamenalo to pro mě čistě směřování k tomu sportu, běhání a hraní. Nemusím řešit nic jiného, takže je to vlastně i takový odpočinek. To dojíždění je pro mě sice složitější, ale z Plzně jsem na tréninku i za hodinu, což bych byl z druhého konce Prahy asi taky.“

Hlaváčkova primární pozice je Wide Reciever, avšak u Lions vypomáhá také jako Punter a Punt Returner. On sám to ale hlavně se svou pozicí returnera nevidí úplně slavně: „Jasně, pozici Wide Recievera mám nejradši. Když jsem se podíval na svoje statistiky punt returnu, tak jsem zjistil, že jsou strašné. A co se Puntu týče, ten je v pohodě. Ten mě baví. To je taková pohodová záležitost. Zkušenosti mám z kopané. Občas si chodím ještě s klukama kopnout první B třídu, takže taková pohodička.“

David Hlaváček byl v uplynulé sezoně druhým nejčastěji hledaným hráčem Lions. Celkem zkompletoval 39 přihrávek pro 367 yardů a tři touchdowny. Ten nejdůležitější pak patrně přišel v samotném finále, Czech Bowlu proti Steelers. Hlaváček zde zachytil patnáctiyardový pass od Michaela Hayese a poslal pražský celek do vysněného vedení.

„Rád se na to teďka zpětně podívám, mám radost z každé dobré akce, ale nejde pro mě o nic speciálního. Pro mě byly více dojemné ty chvíle, když jsem viděl kluky z Lions, kteří jsou v klubu dlouho, a které vždycky něco potkalo na té cestě do finále, jak jsou šťastní. Pro mě byl daleko větší moment vidět tyhle kluky dostávat na krk tu medaili, než nějaký můj touchdown, který spočíval vlastně v zachycení jednoduché přihrávky dobře hozené našim quaterbackem,“ Vzpomíná na Czech Bowl David Hlaváček.

Za své výkony si i tento 182 centimetrů vysoký reciever vysloužil i pozvánku do reprezentace, která se v neděli utká s favorizovanou Francií. Hlaváček se však k tomu staví se sobě blízkým ledovým klidem: „Čeká mě to, avšak spíše z pozice backupa. Těším se na to, ale víc si užívám tu kompletní sezonu, protože ta reprezentace je taková hodně narychlo a méně propracovaná. Tenhle sport je spíše dělaný pro tu klubovou úroveň. V reprezentaci jsme se viděli dvakrát, takže to není ideální. Samozřejmě je čest mít na sobě reprezentační dres, a to v jakémkoliv sportu. Ale ta sezona pro mě znamená víc.“

Sám kouč Harrod si Davida velmi váží. „David není jen výborný wide reciever, ale také skvělý chlap. Je velmi pozitivní a nahlíží na věci z jiného úhlu, což dělá náš tým i mě daleko lepším,“ zmiňuje kouč Zach Harrod na Hlaváčkovu adresu.

„Být Lion je pro mě čest, je to hezký,“ uzavírá David Hlaváček náš rozhovor.