COMMITMENT 2020 – Lukáš Kadlec

maudr Bleskovka, lions, Senioři, Seniors

Lukáš je další hráč, který přislíbil svou účast u Lions v další sezoně. „Žádnou nabídku jsem nedostal a ani bych nikam nešel. Lions jsou můj rodný klub a druhá rodina,“ informuje Lukáš. Pro Lions jde o důležitý čin, jelikož právě Lukáš je jedním z největších vycházejících talentů amerického fotbalu u nás. Již v minulé sezoně se dokázal v sedmnácti letech stabilně probojovat k seniorskému týmu Lionů. Sám však přiznává, že rozdíl mezi juniorkou a seniorkou je obrovský: „Rozdíl je velký. V seniorce jde o víc. Daleko víc se hřišti zúročují zkušenosti, které člověk získá na tréninku. Přechod do seniorky je těžký a je jen na jednotlivci, jestli se prosadí dříve či později. Záleží, kolik tomu všemu obětuje,“ říká Lukáš Kadlec i směrem k příchozím juniorům k seniorskému týmu.

Lukáš měl být tahounem juniorky v nedávno ukončené sezoně. Po prvním odehraném zápase se však zranil a trenéři tak museli hodně překopat své plány a strategie. Kadlec však doufá, že start seniorské sezony již stihne: „Koleno je na tom už lépe a doufám, že se s týmem zapojím už na začátku sezony.“ Velké osobní cíle si Lukáš před startem sezony nedává. Ten týmový je však již o poznání větší. „Já si chci jen znovu zahrát a vyhrát s týmem další titul,“ tvrdí Lukáš Kadlec.