COMMITMENT 2020 – Jan Uhlík

Jan Uhlík je u Lions již 8 let a nic na tom nezmění ani příští sezona: „Popravdě jsem nikdy nepřemýšlel, že bych mohl nebo chtěl hrát za nějaký jiný tým. K Lions mám utvořené pouto a jsem rád, že tu mohu pokračovat,“ říká Jan Uhlík. Zkušený defensive lineman toho u Lions pamatuje hodně. Zažil několik různých importů a teď se nově musel popasovat i s náročnými defenzivními schématy kouče Dische. Všechno si ale nadmíru pochvaluje:

„S žádným importem nebyl nikdy problém. Kluci jsou vždy ochotní se vším pomoci a posouvají úroveň fotbalu u nás. Co se týče kouče Dische, tak ten přístup, který k nám přinesl, to je prostě něco, co jsme v životě neměli možnost poznat na každodenní bázi. Ze začátku to bylo těžší pochopit, hlavně co se týče názvosloví a odpovědnosti na hřišti, a to i přes to, že jsme neoperovali zas tak složitým playbookem. Pak během sezony to ale bylo výrazně jednodušší, což jsme ukazovali i na hřišti.“

Uhlík se na nadcházející sezonu nesmírně těší, a to včetně nové a pokračující spolupráce s trenérem Dischem. „Na kouče se všichni těšíme a jsme zvědavý, co nás čeká,“ sděluje za celou obranu Jan Uhlík. Výhra v Czech Bowlu hráče neuspokojí a nenasytí. Naopak je tvoří znovu ještě více hladovými. To potvrzuje svým cílem pro příští sezonu i Jan Uhlík: „Osobní cíle si žádné nedávám. Chci jen co největší měrou pomoci týmu, abychom dokázali obhájit titul.“