COMMITMENT 2020 – Pavel Pavera

Z absolutního nováčka starterem. Ano, příběh Pavla Pavery byl již několikrát omýván a stojí za to jej ještě jednou připomenout. Chlap, který nikdy americký fotbal nehrál se zapojil do Rookie Wednesdays, aby se nakonec v té samé sezoně stal starting ofensive linemanem. Pokračování u Lions bylo pro Pavla samozřejmostí. Se smíchem dodává, že žádné jiné nabídky nedostal.

Ofensive linemani mají na hřišti těžkou pozici. Dávat si osobní cíle je pro ně extrémně složité. Pavel ale přeci jen dva má. „Nejvíc mi jde o to hrát v základu. Do budoucna bych pak chtěl hrát centra,“ říká Pavera a dodává, proč právě centra: „Asi mě fascinuje ten balon. V mladí jsem hodně hrával kopanou a byl jsem brankář, takže jsem si na balon sahal v podstatě pořád. No a teď mi to trochu chybí. Při zápase si na šišku v podstatě nesáhnu.“ Inu, přejme Pavlovi, ať od svých spoluhráčů zatím dostává hodně balonů alespoň na oslavný spike po touchdownu.