COMMITMENT 2020 – Marek Suchý

Kouč Harrod o Markovi říká, že je to GOAT Wide Recievier české ligy. Možná je v tom trochu nadsázky, možná ne. Každopádně je pravdou, že Marek Suchý je stálicí české scény amerického fotbalu. Je tedy důležité, že Marek zůstává i nadále u Lions. „Žádnou konkrétní nabídku jsem nedostal. Pouze lidi z Podya se mě ptali, co plánuji, ale to je tak všechno,“ odpovídá na otázku nabídek v offseason Marek Suchý.

Před poslední sezonou prošel útok Lions mnoha změnami. Jeho dlouholeté opory, jako například Kuba Ječný či Lukáš Růžek, přešli z ofenzívy do obrany. Marek Suchý si svou pozici udržel, avšak jak sám říká, jednou si to v obraně zkusil. „Já už jsem v zápase proti Pardubicím nastoupil jako cornerback a dopadlo to dost fatálně. Musel bych na to pořádně trénovat, ale zatím změnu pozice neplánuji. Když to řeknu nepěkně, nepřibral jsem tolik kilo jako Lukáš (Růžek, pozn. redakce), abych musel jinam,“ komentuje změnu pozic se smíchem Marek Suchý.

Cílem Lions bude obhájit titul a jak říká Marek Suchý, základním stavebním kamenem bude udržet soupisku pohromadě: „Začátek je vždycky v tom, aby se udrželo to, co je na papíře. Základním krokem k obhajobě bude tedy udržet soupisku pohromadě. Když se nám tohle povede, máme dobře našlápnuto k obhajobě, a to i díky tomu, že máme stále stejného defensivního koordinátora, který udrží a ještě vylepší ten defenzivní systém.“