COMMITMENT 2020 – Adam Masopust

O-Line je nejvíce nedoceněná pozice v americkém fotbale. Nejste na míči, neoslavují vás davy lidí, a přesto by to bez vás nešlo. Jedním z takových nedoceněných pokladů našeho útoku je Adam Masopust, který taktéž potvrdil svou účast u Lions i pro příští sezonu. Neberme to ale jako samozřejmost. Adam mohl skončit i jinde, a to i v Americe, kde byl díky Lions na zkušenou.

„Na Hope College v Michiganu byl trenér z druhý divize NCAA z Northern Michigan Wildcats, který o mě jevil zájem, ale nakonec z toho muselo sejít. A co se týče tuzemských týmů, usilovali o mě Mustangs a trochu se o mě motal někdo z Black Panthers. Nějaké zájmy začaly už předloni a pokračovali během této juniorské sezóny. Přes to všechno ale chci zůstat s Lions. Mám tu druhou rodinu. Vím, že kdykoliv budu cokoliv potřebovat, mohu spoustě klukům z týmu napsat a vždycky mi se vším rádi pomohou. Jsou tu lidi, kteří jsou pro mě jako bratři a někteří i víc než to,“ říká obsáhle Adam Masopust.

I přes to, že byl Adam stále juniorem, tak si stihl zahrát i za seniorský tým Lions. Za zády měl Quaterbacka Mike Hayese, který je nesmírně aktivní, avšak jak Adam přiznává, občas je to o nervy. „Potom co se Adam Vlček zranil jsem nastupoval zhruba od půlky sezony jako pravý guard. Je skvělé, že je Mike (Hayes, pozn. redakce) běhavý, ale my jako O-Line se především snažíme, aby běhat nemusel. Občas to bylo trochu zvláštní. Přeci jen my jako OL nevidíme a neznáme to co on. Občas jsme vytvořili skvělou díru a on běžel úplně okolo (směje se). Ale nutno dodat, že to uměl skvěle číst a my se snažili, aby se na nás mohl spolehnout. Takže většinou pokud jsme vytvořili díru, tak jí trefil,“ komentuje práci O-Line Adam Masopust.

Adama jsme se ptali na jeho osobní cíle před startem sezony. Okomentoval to se sobě vlastním vtipem: „Jako ofenzivní lineman většinou osobní cíle nejsou, snad jen nezklamat našeho QB. Cíle mám spíš jako pro celou OL, a to sice udržet si tu skvělou partu, co jsme měli. Pak přibrat nějaké lidi, a i když je to jen můj subjektivní názor, být zase nejlepší O-Line v celé lize. Ale pokud chcete znát vyložené mé osobní cíle, tak chci mít co nejvíc samolepek Pancake z celý OL! Minule mi to nevyšlo, protože jsem se nechal blbě vyloučit na dva zápasy, tak to letos chci vyhrát (směje se).