COMMITMENT 2020 – Ondřej Kubík

Prague Lions si mohou odškrtnout další jméno z mistrovského týmu, které zůstává v sestavě i pro příští sezonu. Ondřej Kubík nadále pokračuje a jak sám říká, neměnil by: „Nikdo se mě nepokoušel přetáhnout do jiného týmu od doby, co hraju americký fotbal. Asi nejsem dost zajímavý (směje se). Ale mě to takhle vyhovuje. Jsem spokojený tam kde jsem a neměnil bych.

Ondrovi dva Force Fumbles byli nejlepším výkonem z celého týmu. Linebacker Lions v tom však žádný speciální dovednost nevidí. „Určitě to bylo spíše štěstí. Pamatuji si jen jeden z nich. Bylo to v Plzni a balón jsem měl z ničeho nic v ruce. Na tohle jsem nikdy neměl vlohy. Jsem spíš typ, co se snaží složit hráče rychle na zem,“ povídá o svých dovednostech Ondřej Kubík.

Pro všechny obránce bylo těžké adaptovat se náročné ofenzívě kouče Dische. Žádný obránce toho ale nelituje, a nejinak je tomu i u Ondřeje Kubíka. „Adaptovat se byla ta nejtěžší věc z celé sezony. Nastoupil jsem do sestavy až v průběhu sezony kvůli zranění. Dokonce jsem ani nepočítal s tím, že budu letos hrát. Playbook kouče byl taky mnohem složitější než kdykoliv jindy. Myslím, že tak polovinu sezony jsem se hledal a bylo to znát na hřišti, ale nakonec jsem si to náramně užil. Příští sezonu doufám, že zůstanu zdravý. To je můj osobní cíl pro příští sezonu. Od obrany očekávám, že bude nejlepší v celé lize. V minulé sezoně bylo vše nové. Přišli lidé z útoku, nováčci, nový trenér a vlastně celý playbook. Letos budeme vědět co přijde a budeme na to připravení. Na kouče Dische se moc těším, je to chlap na správném místě. Myslím, že si ho všichni oblíbili a on si taky oblíbil nás,“ říká důkladně o nové obraně Lions Ondřej Kubík.