COMMITMENT 2020 – Libor Boucký

Obranné řady Lions si mohou připsat další zářez na pažbě. Útoky soupeřů si musí dát pořádný pozor, jelikož v týmu bude nadále pokračovat Libor Boucký. Liborova poslední sezona měla nešťastný start. Hned v prvním utkání s Ostravou se totiž zranil a přišel o část sezony. „V prvním zápase sezony jsem si přivodil zranění kotníku, které mě vyřadilo na půlku sezony,“ vzpomíná Libor Boucký a pokračuje: „Naštěstí jsem s koučem Dischem měl možnost spolupracovat hned od začátku jeho nástupu k Lions, a tak jsem se od startu učil playbook. Je pravda, že byl oproti minulým rokům složitější, ale také propracovanější a věřím, že nám velkou měrou pomohl k zisku titulu.“

Důležitým prvkem k úspěchu je také dobrá parta a komunikace, která je základním stavebním kamenem jakékoliv složky hry. S tím Lions neměli žádný problém. „Každý z importů, se kterým jsem měl možnost za svou kariéru hrát, byl dobrý kluk, se kterým byla sranda a velice dobře zapadl do týmu. Ani ti loňští nebyli výjimkou. To samé platí i o kouči Dischovi. Většina spoluhráčů ovládá angličtinu, takže ani po této stránce nenastávali problémy. Myslím, že se importi i zahraniční trenéři snažili rychlost své mluvy trochu upravit, abychom jim lépe rozuměli. Komunikace je ve fotbale velmi důležitá, takže se snažíme s importy domluvit a ujasnit si věci, které nejsou jasné, abychom mohli na hřišti podávat co nejlepší výkon,“ komentuje situaci v kabině Libor Boucký.

Při příchodu zahraničního trenéra je komunikace tím nejdůležitějším bodem. Jednoduše řečeno musíte pochopit, co se po vás žádá. Toho si byl dle Liborových slov coach Disch vědom: „Komunikace s coachem Dischem probíhala výborně. Vždy se ujišťoval, zda jsme vše pochopili a vzhledem k jeho zkušenostem z NCAA i Evropy si myslím, že se nám snažil vše co nejvíce zjednodušit tak, abychom to pochopili.“

Život ale není jen Americký fotbal. Je v něm daleko více cílů a příběhů a Liborovým cílem pro příští sezonu je zajistit, aby fungovaly ve vzájemné harmonii. „V příští sezoně chci udělat vše pro to, abych se nezranil. Chci pomoct týmu k obhajobě titulu a nějak skloubit rodinu, práci, poslední semestr magisterského studia a fotbal tak, abych se všemu mohl věnovat co nejvíce bude v mých silách. A v neposlední řadě jsem dostal úkol od coache Dische, abych při hraní byl více pokrčený v kolenou a hrál níž. To bude asi nejtěžší úkol pro příští sezony,“ uzavírá se smíchem Libor Boucký.