COMMITMENT 2020 – Mike Hayes

Přiznejte se! Kdo si okusoval nehty a čekal, zda Mike Hayes bude pokračovat s Lions? Nabídek sice přišlo hodně, ale NÁŠ QUATERBACK JE ZPĚT! „Během offseason jsem obdržel spoustu nabídek. Dost z nich bylo od velmi dobrých klubů napříč Evropou. Rozhodl jsem se ale zůstat u Lions a důvodů je několik. Zaprvé, miluji Prahu. Je to nádherné historické město. S tím pak přichází moji spoluhráči, trenéři, vlastníci, další lidé okolo Lions a lidé, které jsem tu během mé sezony potkal. Všichni byli nesmírně přátelští a já se tak cítil jako doma. Ještě ale musím zmínit jednu věc, kterou jsem bral v úvahu, a tou je pivo. Místní pivo je příliš dobré na to, abych si ho znovu pár měsíců neužil,“ říká o důvodech proč zůstal Lionem Mike Hayes.

Pojďme si projít sezonu Mika Hayese. Mike stihl za jednu sezonu prolomit hned několik dosavadních rekordů české nejvyšší soutěže amerického fotbalu, a to sice v: počtu naházených yardů za sezonu (3050), průměru yardů na zápas (305) a počtu touchdownů (39). Adaptace na styl amerického fotbalu v Česku tedy evidentně proběhla na výbornou, což svými slovy potvrzuje i náš Quateback:

„Celkově ten styl fotbalu je stejný s tím, který jsem hrál na univerzitě. Taktéž je zde mnoho velmi dobrých hráčů, takže pro mě bylo jednoduché je naučit nějaké věci, které jsme potřebovali, a také jak určité věci dělat lépe. Myslím, že já i ti kluci jsme si to užili. Kluci si užívali to, že se lépe učí hru a stávají se lepšími hráči. Sledovat to pro mě znamenalo jisté osvěžení a zkušenost. Největší rozdíl oproti univerzitě byl v tom, že se občas někdo neukázal na tréninku. Na univerzitě se věnujete pouze fotbalu a škole, ničemu jinému. A tak kdybyste se neukázali na tréninku, dostali byste od trenérů nějaký postih. Celkově ale můžu říct, že ten tým byl velmi kvalitní. Troufám si říct, že naši recieveři by se bez problémů vyrovnali dobrému programu ve třetí divizi NCAA.“

Jak Hayes zmiňuje, všichni recieveři byli výborní a podíleli se na úspěchu Lions. Přesto je potřeba vyzdvihnout jedno jméno. Archie Stevens byl nejoblíbenějším terčem Mika Hayese. Tihle dva na sebe prostě byli naladění. Svůj oblíbený cíl si Hayes uvědomuje. „Archie mi to dělal všechno jednoduché. Je to opravdu velký terč. Navíc velmi rychlý a jeho výhodou je, že se dokáže dobře uvolňovat. Jediné, co jsem musel dělat, bylo hodit to do míst, kde se pohyboval. On to prostě jen chytil a běžel s tím jak daleko chtěl. Kromě toho je to skvělý kluk. Beru ho jako jednoho z mých velmi dobrých přátel. Moc se těším, že na naí vzájemnou spolupráci navážeme i v příští sezoně,“ povídá o chemii s Archie Stevensem Quaterback Mike Hayes.

Sebelepší Quaterback je však poloviční bez své O-Line. Na tu nezapomněl při slovech chvály ani Mike: „Myslím, že naše ofenzivní lajna byla nelepší v celé lize. Ta práce, kterou ti kluci odváděli během sezony, mi umožnila mít takový úspěch, jaký jsem v této sezoně zažil. Moc se těším, až všechny ty kluky zase uvidím a budu mít možnost s nimi opět hrát.“

No a v neposlední řadě je pro všechny importy důležité, jak si sednou s novými trenéry. I na ně si Mike při našem rozhovoru vzpomněl: „Myslím si, že naše trenérské vedení je herně velmi vzdělané. Všichni jsou opravdu nadšení z práce, kterou tu dělají, a zároveň tu práci milují. Jejich hlavním cílem je vidět, jak se lidé okolo nich den ode dne zlepšují. To je to, co je dělá zvláštními.“

Je jasné, že hlavním cílem, pro který se Mike vrátil zpět k Lions, je obhajoba v Czech Bowlu. „Vítězství můžeme zopakovat, pokud budeme dělat to stejné, co jsme dělali minulou sezonu. Bojovali jsme jeden za druhého jako tým a soustředili jsme se na snap od snapu. To je správná cesta,“ uzavírá rozhovor quaterback Lions.