COMMITMENT 2020 – Matyáš Maxima

Matyáš Maxima je další mladý borec, který přislíbil účast u Lions i v další sezoně. Stejně jako například Adam Masopust, i Matyáš Maxima stihl být součástí mistrovského týmu Lvů v uplynulé sezoně. „Na začátku sezony jsem se často dostával na hřiště na třetí down, plus jsem hrál ve všech special teamech. V příští sezoně bych se ale rozhodně chtěl poprat o víc času v základu. Chci ukázat, že i když nemám zkušenosti jako Lukáš Růžek či bicák jako Lukáš Kadlec, jsem platný člen týmu,“ komentuje své místo mezi seniory Matyáš Maxima.

Jak se ale říká „Bez práce nejsou koláče“. To si uvědomuje i mladý defensive back: „Všechna práce začíná v posilovně během offseason. Herně mi trochu chybí zkušenosti. Musím zlepšit čtení hry a další podobné aspekty. Myslím si, že spolupráce s koučem Dischem mi svědčí a postupně to eliminujeme. Soupeři by se neměli bát jen naší starting defense ale i té druhé.“

Vzhledem ke zkušenostem i ze seniorského fotbalu byl Matyáš jedním z lídru Juniorky Lions. Tato role mu dle jeho slov nevadila: „Myslím, že se to očekávalo, a bude se to očekávat i tu další sezonu. Nevadí mi to. Rád něco naučím nové kluky tak, jak jsem se to kdysi učil já a doufám, že možná i trochu lépe. Chci být pro ty kluky vzorem a jít za juniorským titulem. Bude to má poslední možnost jej získat, tak kdy jindy?“

Všechno zlé je pro něco dobré. Mladým juniorům se sice sezona nepodařila podle představ, avšak je potřeba se z toho poučit a vrátit se silnější. „Jo, nikdo jsme nechtěli sledovat finále s pivem v ruce. Už je to ale za námi. Pracujeme s koučem Harrodem na tom, aby se to změnilo. Nebylo to o hráčích nebo gameplanu, ale spíš o nastavení nás, hráčů. Někteří to totiž stále berou jako jakýsi koníček či nástroj na balení holek. Tohle ale už je něco víc a když někdo řekne, že mu nevadí prohrát, je něco špatně,“ říká o juniorské sezoně Matyáš Maxima.