COMMITMENT 2020 – Lukáš Tančinec

Lukáš Tančinec je už jednou z duší Lions. Nemusí být na hřišti při každém snapu aby věděl, jakou součástí týmu chce být a čím mu chce přispět. „Počet snapů na zápas nepočítám. Spíš to beru tak, že když už jsem potřeba, chci týmu co nejvíc pomoct. Jsem častou součástí special teamů, takže ať už se týmu daří nebo ne, tak se na hřiště dostanu,“ říká o své týmové roli Lukáš Tančinec.

Lukáš je zároveň i trenérem juniorů. Mohlo by to svádět k tomu, aby své svěřence, kteří mu jsou někdy u seniorky rovnými partnery a spoluhráči, trochu více koučoval a dirigoval. Jak však sám říká, není to jeho role: „Určitě se v týmu seniorky za trenéra nepovažuji. Znám své místo a podle toho se chovám. Spíš se snažím rozdávat zkušenosti nováčkům a být hlavně týmový hráč. Snažím se vyvarovat tomu být trenérem, ale chci pomáhat klukům, kteří si kroutí svou první sezonu v seniorce, aby si zvykli na jiný fotbal. Nemůžu říct, že ta konfrontace trenéra juniorky a spoluhráče v jedné osobě někdy nepřinesla nějaké spory. Člověk se ale snaží z takových situací učit.“

Lukáš se již pomalu ale jistě stává veteránem sestavy Lions. Moc dobře ví, na čem by měl zapracovat, aby se stal lepším hráčem. „V obou rolích, hráče i trenéra, musím zapracovat na své lenosti. Kdybych se zbavil tohohle nešvaru, tak tu asi není lepšího hráče,“ komentuje svůj potřebný rozvoj se sobě blízkým vtipem Lukáš Tančinec.