COMMITMENT 2020 – Jakub Brejcha

Minulá sezona byla pro Jakuba Brejchu obrovsky nová. Plzeň vyměnil za Prahu, a navíc z Running Backa přešel na obránce. Nebyl ale sám. Společně s ním přišel z Plzně také David Hlaváček. „S Davidem jsme se rozhodovali společně. Oba jsme chtěli zkusit nový tým, a já jsem navrhl Lions, protože jsem měl dobré zkušenosti s jejich juniorským programem. David na to kývl,“ vrací se zpět k tomu, jak se znovu stal Lvem Jakub Brejcha.

Největší změnou pro Jakuba ale patrně byla změna pozice. Stejně jako třeba Lukáš Růžek a Kuba Ječný, i Jakub Brejcha musel nakonec opustit útok a začít se nově učit obraně. Nakonec to ale šlo nadmíru dobře, a to i včetně spolupráce s koučem Dischem: „Před minulou sezonou jsem neměl moc velká očekávání. Přechod z útoku do obrany způsobil, že pro mě bylo vše nové. Hodně věcí jsem se učil od začátku. Navíc konkurence v obraně byla vysoká, takže jsem byl rád za každou příležitost, a ono jich nakonec bylo docela dost. Coach Disch je podle mě nejlepší trenér, který kdy v Česku trénoval. Ne každému může sednout jeho přístup, ale mě se s ním trénovalo skvěle a moc se těším na další sezonu pod jeho velením.“

V příští sezoně se pro Jakuba Brejchu hodně věcí změní. Nebude se muset od nuly seznamovat s obranou. Bude již znát základy defenzivní taktiky kouče Dische a bude po boku již známých spoluhráčů. „Stoprocentně se mám ještě hodně co učit, ale určitě se cítím jistější a připravenější,“ říká o své kondici před novou sezonou Jakub Brejcha.