COMMITMENT 2020 – Filip Ječný

Jeden Ječný nestačí. Jakuba bychom sice měli pro příští sezonu potvrzeného, ale ať počítáme jak počítáme, jeden Ječný nám ještě schází. Proto dovolte, abychom pro příští sezonu potvrdili také jeho bratra Filipa! Oba bratři jsou si v jedné věci podobní. Lásku k Lions mají stejnou. „To, že budu hrát za Lions, je prostě daná věc. V životě by mě nenapadlo vůbec uvažovat o změně a s naprostou jistotou můžu říct, že Lions bude jediný tým, za který budu v mé kariéře hrát,“ komentuje setrvání u Lions mladší z bratrů.

Je známo, že mezi bratry dochází k pošťuchování. O to víc si to mohou oba užít, když Jakub přešel do obrany a Filip zůstal v útoku. Jak nám Filip sdělil, žádné lanaření do obrany od bratra nepřišlo: „Brácha to udělal hlavně kvůli týmu. Před minulou sezónou nám chyběli nějací hráči v obraně. Já si s myšlenkou obrany hrál jen na začátku, když jsem začínal a chtěl jsem srážet lidi, ale Zach mi nakonec doporučil running backa, což byla skvělá volba. Myslím, že jsem se našel a toho kontaktu mám více než dost. Navíc mám větší šanci skórovat (směje se). A ještě abych dodal, teď, když je brácha v obraně, tak máme šanci se potkávat i proti sobě, což musím říct, je také lehké zpestření tréninků (směje se).“

Pošťuchování hráčů mezi sebou je samozřejmě zdravé a prospěšné. Jakub Ječný si při svém committed postu dloubal do parťáka Lukáše Růžka, avšak Filip se zas nebál rýpnout do bráchy: „Sice si nemůžu tolik vyskakovat, já mám asi sto kilo a brácha zhruba o pět víc. Ale kdyby si z nás dvou měl někdo na pláži sundat triko, byl bych to rozhodně já! (směje se).“

Každopádně je dobré zmínit, že na Filipa nečekala lehká pozice. V podstatě se z třetího running backa stal starter, což byl šok. „Na tohle jsem úplně připravený nebyl. Předchozí sezónu jsme byl nováček a až na jeden zápas jsem vždy nastupoval z pozice backupa, a tuhle sezónu jsem odehrál jako starter. Jsem za to ale nesmírně vděčný. Ta sezona mi neskutečně dala ať už po fyzické či herní stránce. Musím ale říct, že jak to pomalu spělo k tomu, že budu starter, tak jsem začal být dost nervózní. Přeci jen to byla druhá sezóna. Na tu další jsem ale absolutně připravený,“ uzavírá odhodlaně Filip Ječný