COMMITMENT 2020 – Matěj Vlček

Matěj Vlček je již nedílnou součástí O-Line, a tak jsme nesmírně rádi, že jej můžeme potvrdit pro příští sezonu. Pro Vlčka to bude již pátá sezóna, což znamená dostatek zkušeností. „Myslím, že jsem za ta léta nabral právě herní zkušenosti. Jsem rád, že jsem byl v sestavě, ktera vyhrala czech bowl,“ říká Tackle Matěj Vlček

Sestava O-Line byla do poslední chvíle trochu nejasná. Novější akvizice se ale dobře zapracovaly a O-Line tak šlapala: „Adam Masopust nebyl až tak nový, už si to v seniorce vyzkoušel díky marodce předminulou sezonu a víme, že je šikovný. Pavel Pavera dostal možnost, protože nás bylo málo, a chopil se jí výborně,“ komentuje konečnou sestavu ofenzivní lajny Lions Matěj Vlček.

Pro Matěje to byla první sezona, kdy neměl přímo na lajně svého bráchu. Ten ale byl s týmem alespoň na hřišti, a tak to nakonec nebylo tolik citelné: „Brácha na hřišti byl, ale za čarou. Stejně když hrál, tak byl na druhé straně, tedy taky daleko odemne. Při hře nejčastěji komunikuji s guardem vedle mě a Adam Masopust byl výbornej. Brácha byl pro mě důležitý samozřejmě v začátcích. Dbal, abych se vše rychleji naučil a pochopil, co je potřeba. Dokonce když jsme pracovali spolu, tak jsme v práci koukali na videa. Doufám, že tento rok již bude fit a zase bude tím stavebním kamenem naší O-Line, kterým byl. Jen už tam nebude mít na levo nováčka, kterému by furt radil (směje se).“