HOPE MONTH 2013

hopemonth2013Letošní prosinec byl opět věnován akci s názvem HOPE MONTH, tedy Měsíc naděje. Jde o charitativní událost, kterou již několik let spolupořádá tým amerického fotbalu PRAGUE LIONS s několika pražskými kavárnami STARBUCKS. V průběhu tohoto měsíce se hráči Prague Lions angažují i mimo hřiště – podílejí se na vybírání dárků, které následně putují k nemocným dětem. Motivací pro věnování dárku nemusí být nutně jen hřejivý pocit z dobrého skutku, ale také atraktivní nabídka kávy zdarma.

Ještě před začátkem prosince se k nám připojily i členky šicího klubu Bellet a Marina zaměřeného na výrobu drobných dárků směřujících spolu s ostatními věnovanými dary do nemocnic. Letos byla – s přispěním Mateřského centra Barvínek z Plzně a spousty dalších švadlenek – pro tým Prague Lions šita srdíčka s motivem anděla. Novinkou v tomto roce bylo také rozšíření akce do tří středních škol ve Varnsdorfu, které se aktivně podílely na vybírání dárků.

Vyvrcholením celé události se stala středa 18. 12. 2013 – hráči Prague Lions ve výstroji obdarovali společně s naším roztomilým maskotem vybranými dary malé pacienty na oddělení dětské onkologie v pražském Motole. O radosti, vděčnosti a nadšení těžce nemocných dětí vypovídají přiložené fotografie.
A hned po odchodu z nemocnice jsme mohli slyšet hráče Prague Lions, jak vymýšlejí různá zlepšení pro budoucí ročníky a udělat z Hope Month dlouhodobou tradici!

Na úspěšné realizaci této charitativní akce v pražském Motole se velkou měrou podílela VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ŠKOLA VARNSDORF, Středisko technických a uměleckých oborů, a to přispěním velkým množstvím dárků, triček a podepsaných fotografií profesionálních sportovců. Jsme vděční za tuto pomoc, díky, že děláte radost dětem, které to potřebují!