Lions ve vyrovnaném zápase přemohli Bulldogs

Miloš Kalina ČAAF, home, lions, Senioři, Zápasy

repost článku z www.caaf.cz
V pátém hracím týdnu přivítali trnavští Bulldogs zatím neporažené Prague Lions. Domácí chtěli napravit prohru z minulého týdne na půdě druhého pražského týmu, Prague Black Panthers. Hosté měli v plánu nepřerušit vítěznou šňůru a zůstat neporažení v této sezóně. Oba týmy disponují výbornou útočnou hrou, takže se očekávala slušná porce bodů. Krásné slunečné počasí jen nahravalo quarterbackům, aby předvedli své schopnosti.

Jako první se mohli radovat hosté, kteří dokázali potrestat hrubou chybu Bulldogs. Po zalehnutém fumblu získali Lions výhodnou pozici, ze které si připsali svůj první touchdown. Potvrdit ale nedokázali. Bulldogs ze začátku působili bezradně a útok se nedokázal prosadit. Lions se dostali opět do redzóny, kde Silva hodil interception. Odpověď domácích přišla jako blesk z čistého nebe. Postaral se o ni running back Ivan Klementovič, který 62 yardovým runem vnesl více klidu na domácí hráče. Po úspěšném potvrzení se misky vah naklonily mírně na domácí stranu. Ale jen na chvíli. Do konce poločasu zbývalo přibližně dvě a půl minuty, kdy se po přesné přihrávce Silvy dokázal prosadit Erik Wall. Hosté se pokusili potvrdit za dva body, aby dohnali ztrátu z úvodního skórování. Silva našel Ulyanina a skóre bylo 7:14 pro Lions. Když už se zdálo, že se do přestávky nic nestane, utekl JaVontae Hence po passu od Westa všem obráncům, po čemž si připsal 60 yardový touchdown. Po úspěšném potvrzení bylo skóre v poločasu nerozhodné 14:14.

Obraz hry se v druhé půli příliš nezměnil. Oba celky si shodně připsaly dva touchdowny. Hned v úvodu třetí čtvrtiny se prosadil Marek Suchý, který dokázal zachytit pass Silvy a vrátil tak Lions vedení. Téměř ve stejný čas, ale již ve čtvrté čtvrtině se spolupráce Silvy se Suchým opakovala. Dvanáctka Lions si připsala svůj druhý touchdown zápasu. Skóre bylo v té chvíli 14:28 a zdálo se, že si Lions jdou v poklidu k dalšímu vítězství. Domácím se podařilo odpovědět touchdownem Westa, který naznačil předávku míče na running backa, čímž se mu podařilo zaskočit obranu hostů a pohodlně si doběhl pro 5 yardový touchdown. Do konce zápasu stále zbývalo sedm a půl minuty, Bulldogs tak stále měli spoustu času na vyrovnání. Obraně domácích se podařilo následující drive Lions rychle zastavit, čímž dali svému útoku šanci na vyrovnání zápasu. Remíza visela ve vzduchu, protože se opět dokázal prosadit Hence, tentokrát 57 yardovým touchdownem. Domácímu kickerovi Michalovi Lörinczovi stačilo proměnit extra point a na výsledkové tabuli by bylo nerozhodné skóre. Kop se podařilo Lions zblokovat, čímž si udrželi těsné vedení 27:28. Do konce zápasu zbývalo ještě přes čtyři minuty, i proto se Bulldogs rozhodli nezkusit onside kick. Sázka na obranu Bulldogs tentokrát nevyšla, protože pražský tým ukázal výborný time management a útok domácí již další příležitost nedostal.

Autor článku: Branislav Karel