Rozhovor se Zachem Harrodem o náboru

Miloš Kalina ČAAF, front_page, home, Junioři, Juniors, lions, Senioři, Seniors Leave a Comment

OPEN TRYOUT už tento víkend!  Coach Zach Harrod Vám v krátkém rozhovoru přiblíží co můžete očekávat.

LIONS:  Pro koho je nábor přesně určen?

ZH: Nábor je úplně pro všechny, ale zaměříme se převážně na naše starší týmy (muži, ženy a tým do 19-ti let. I ostatní týmy ve všech kategoriích však stále aktivně nabírají hráče! Celkový seznam týmů, do kterých nabíráme je: seniorský tým (náš tým pro dospělé), tým žen (Prague Lionesses), U19, U17, flagová U15 a snažíme se vybudovat také flagový tým U11 pro chlapce a dívky od 5-10 let, aby se pobavili a naučili hru (Flag je bezkontaktní varianta amerického fotbalu). Tréninky U11 jsou vždy ve středu a pátek od 16.30 hodin na hřišti SK Meteor Kačerov (Za Mlýnem 101, Praha 4 – Braník).

 

LIONS:  Co mohou lidé od náboru očekávat?

ZH: Dostanou možnost naučit se základní prvky z amerického fotbalu. Ukážeme jim, jak se, co dělá, a vyzkoušíme si jejich schopnosti pomocí připravených dovednostních soutěží a herních prvků. Každý dostane možnost předvést, co v něm je.

 

LIONS:  Kde se nábor uskuteční?

ZH: Akce bude probíhat 23. záři na hřišti Křesťanského gymnázia v Hostivaři (adresa Kozinova 1000).

 

LIONS: Co všechno budou zájemci potřebovat s sebou na nábor?

ZH: Sportovní běžecké oblečení a normální běžecká obuv. V ideálním případě také kopačky, ale to není nezbytně nutné. Důležitý je správný přístup a samozřejmě by účastníci doma neměli zapomenout přinést touhu soutěžit a ukázat, co v sobě mají!

 

LIONS:   Jaké jsou některé z cílů, které si Lions vytyčili pro rok 2019 a proč je Open Tryout klíčovou součástí?

ZH: Vytyčili jsme si více cílů pro rok 2019, ale pokud jde o Open Tryout, naším hlavním je v roce 2019 postavit soutěžní ženský tým, Prague Lionesses. Na tom tvrdě pracujeme a chceme vyzvat dámy, aby se nebály, vyzkoušet náš sport, který rozhodně není jen pro chlapy.

Druhým velkým cílem je, že chceme zlepšovat a rozvíjet naše hráče, takže pracujeme tvrdě na tom, abychom měli DEVELOPMENT TEAM, ve kterém by měli všichni nováčci šanci se rozvíjet. Není to jen „tým B“. Jedná se o tým, který pomůže všem našim hráčům stát se nejlepšími, jakými mohou být. Vyzkoušeli jsme to v roce 2013 a od té doby jsme to chtěli z opakovat. Snažíme se podniknout aktivní kroky k opětovnému nastolení tohoto důležitého týmu, a proto potřebujeme hodně lidí.

 

Pokud byste se chtěli dozvědět více o Prague Lions navštivte náš web www.LIONS.cz Nebo pro více informací využijte náš účet na facebooku nebo na instagramu!  Pro více konkrétních informací o OPEN TRYOUT, který se uskuteční 23. září, můžete poslat dotazy na adresu jecny@lions.cz.

—ENG—

The OPEN TRYOUT is this weekend!  Here’s a quick interview with our coach, Zach Harrod, to help you know what to expect.

LIONS:  Who is the Open Tryout for?

ZH: The Open Tryout is for everyone, but specifically for our older teams (Senior team, Women’s Team and U19)!  However, we are always actively recruiting for all of our teams in all categories!  Those categories are the Senior team (our adult team), the women’s team (the Prague Lionesses), U19, U17, U15 flag and we are trying to get a U11 flag team going for boys and girls from 5-10 to have fun and learn the game.  The U11 practice are at SK Meteor Kačerov (Za Mlýnem 101, Prague 4 – Braník) on Wednesdays and Fridays from 16.30.

LIONS:  What can people expect at the Open Tryout?

ZH: They can expect to learn some key fundamentals and to have an opportunity to show what they have to offer in some timed and measured drills.

LIONS:  Where will the Open Tryout take place?

ZH: Behind the school (Křesťanské gymnázium) in Hostivař (Kozinova 1000) on their new field turf field.

LIONS: What do participants need to have with them for the Open Tryout??

ZH: Sports clothing that they can run in and normal running shoes.  Ideally it would be great to have molded cleats for soccer or football, but that is not required.  Of course, they should also bring a great attitude and a desire to compete and show what they have!

LIONS:  What are some of the goals the Lions have going in 2019 and why is the Open Tryout a key part to this?

ZH: We have many goals for 2019, but as far as the Open Tryout is concerned, our goals are to field a competitive women’s team, the Lionesses, in 2019.  We are working hard on that and we want to challenge ladies to give our sport a try.  The other big goal is that we want to retain and develop players, so we are working hard to have a DEVELOPMENT TEAM.  This isn’t just a “B team.” This is a team to help all of our players become the best they can be.  We tried this back in 2013 and we have wanted to do it since then.  We are trying to take active steps towards having this important team again.

If you would like to know more about the Lions, you can find it here at www.LIONS.cz or find tons of information at our facebook account or our instagram account!  If you would like more concrete info about the OPEN TRYOUT on the 23rd of September, you can send emails to jecny@lions.cz.