COMMITMENT 2020: David Šaněk

Co by byla O-Line bez svého centra. Tato pozice je v podstatě malou vůdčí rolí celé O-Line. David Šaněk bude na této pozici pokračovat i v příští sezoně. Míč Miku Hayesovi tak bude opět předávat stejný muž. „Je skvělé, že Mike pokračuje. S Mikem jsme dobří kamarádi. Jakékoliv nedostatky rychle zhodnotíme a napravíme tak, aby vše fungovalo jak má. V minulé sezoně byl jednou z klíčových postav našeho útoku, takže jsem velmi rád, že je zpět pro sezonu 2020,“ kvituje Mikův návrat centr Lions.

Již jsme několikrát zmiňovali trochu nečekanou sestavu ofenzivní lajny v poslední sezoně. David si ji však velmi pochvaloval: „Je skvělé, že jsme zapojili někoho nového. Pavel vypadal před sezonou dobře, byl trpělivý, svou šanci dostal, a chopil se jí opravdu skvěle, když zůstal jako starter Guard. S Adamem Masopustem se znám už z juniorského týmu. On je přesně ten, koho bych mohl mít vedle sebe až do konce kariéry. Komunikace mezi námi na hřišti je špičková. Oba víme, co potřebujeme. Adam Vlček s námi nebyl na hřišti, ale byl s námi alespoň na sideline. Pomáhal nám eliminovat chyby. Byl spíše jako asistent Micaha Lembkeho.“

Když už se zmínil Pavel Pavera, rád bych připomněl, že si Pavel ve svém committed příspěvků dělal zálusk na pozici centra. David Šaněk to však rozhodně odmítá: „Myslím si, že dokud jsem v týmu, tak je pozice Centra moje (směje se).“