COMMITMENT 2020 – Lukáš Boucký

Lukáš Boucký jde jednoduše popsat jako hrající legenda Lions. Není divu, vždyť u týmu už je obrovskou řádku let. Cesta k Czech Bowlu byla trnitá, avšak konečně úspěšná. „Konečně vyhrát Czech Bowl byl skvělý pocit. Bohužel nám uteklo finále s PBP na Žižkově v roce 2016, ale překousli jsme, jak to tenkrát dopadlo, a v sezoně 2019 to konečně klaplo a titul po tolika letech byl o to sladší. Navíc proti Ostravě, se kterou jsou zápasy vždycky velmi vyhrocené!,“ komentuje výhru v Czech Bowlu Lukás Boucký.

Co si budeme povídat, nikdo nemládne a Lukáš je opravdu matador. Jak ale sám říká, spíš zraje jako víno: „Zraji jako víno (směje se). Postupem let vím, jak se efektivněji připravovat na sezonu, jak lepe cvičit, či jak odpočívat. Dříve při škole to bylo jen o fotbale, ale teď, když mám rodinu, tak je pro mě prioritou náš malý syn. Vždycky si ale umím udělat čas na offseason přípravu a letos se cítím nejlépe za posledních pár let.“

Jednu novinku ale přeci jen Lukáš zažil. Poprvé se v poslední sezoně potkal s koučem Dischem. „Kouč Dan je určitě zkušený trenér. Má za sebou bohatou kariéru a podle mého názoru staví na našich silných stránkách. Zbytečně nekomplikuje playbook. Hrajeme akce, které na 100 % umíme zahrát, zbytečně neriskujeme s akcemi, kde si není někdo jisty, což je určitě velké plus. To, že se vrátil i na letošní sezonu, je bomba. Už nás zná a ví, jak s námi pracovat. Pro hráče je to výhodné, že víme co čekat, a mohli jsme se rovnou naplno vrhnout do herních situaci. Nemusíme věnovat měsíc novému playbooku. To je win – win situace pro Lions!,“ říká na adresu trenéra Dische Lukáš Boucký

Již podle těchto slov jde vidět, že je Lukáš Boucký jedním z lídrů kabiny Lions. Sám tuto situaci vidí následovně: „Popravdě si myslím, že kluky dokážu vyhecovat, když je to potřeba. Možná i díky zkušenostem a délce působení u Lions, ale nejsem takový ten typický řečník, jak můžeme vidět na videích z univerzit. Na to tam jsou jiní kluci. Slušné proslovy má můj brácha. Někdy i neslušné, když je potřeba (směje se).“