COMMITMENT 2020 – Jiří Kohut

Tohoto recievera rozhodně nepřehlédnete. Jiří Kohut bude na hřištích vidět i v příštím roce, protože u Lions zůstává i pro další ročník. Kohut přišel k Lions před minulou sezonou z Bobcats, ale na smečku lvů si zvykl poměrně rychle. „V moment, kdy jsem přišel k Lions, jsem se cítil dobře. Byl jsem nadšený. Čekala na mě nová výzva, kterou jsem chtěl zdolat. První setkání s týmem bylo trochu divné. Coach mi po tréninku se smíchem řekl, jestli jsem viděl ty výrazy kluků, když jsem vešel do kabiny. Nikdo totiž nečekal kluka z Příbrami v týmu. Kluci jsou ale fajn. Myslím, že mě rychle vzali mezi sebe,“ vzpomíná na příchod k Lions Jiří Kohut.

Jirka neodehrál celou sezonu, jelikož si při zápase přivodil zranění, které jej na nějakou dobu vyřadilo: „V zápase při pokusu o zachycení přihrávky jsem si zlomil prst. To je pro recievera poměrně typické. Alespoň mě se to už stalo podruhé.“ Když ale byl Kohut na hřišti, byl často v hledáčku quaterbacka Hayese. Ještě aby ne. Pouze Archie Stevens a Marek Suchý měli více zachycených yardů na zápas. Kohut se konkrétně pyšnil číslem 63,9 yardů. „Mike je skvělý. Dokáže svůj cíl vždy dobře najít. Mě jeho přihrávky sedí perfektně. Vysocí wide recieveři jsou vždy výhodou, ale myslím si, že Mike dobře zná i mou úspěšnost v počtu přihrávek, které na mě letěly, a které jsem zachytil,“ říká o spolupráci s QB Hayesem Jiří Kohut.

Přišel, viděl, zvítězil. Tak by se dala popsat první sezona Jirky Kohuta u Lions. Čeho chce tedy dosáhnout v té příští? „Zvýšit standard.“ Odpovídá stroze. Doufejme, že se to podaří!