Již nějakou dobu přemýšlel klub Prague Lions nad možností, že by ke svým již fungujícím týmům přidal ještě další odvětví, které se v posledních letech v České republice pomalu ale jistě rozrůstá – ženský fotbalový tým!

Po mnoha schůzkách a jednáních přišel oficiální tryout do klubu Prague Lions, kam se zvaly poprvé i ženy. Hned na tento tryout, který se konal v září roku 2017, přišlo několik nadšených dívek, které tento sport chtěly zkusit. Následovaly podzimní náborové tréninky, během kterých se všichni nováčci naučili potřebné základy a seznámili se s klubem Prague Lions. Zimní příprava, kterou ženy absolvovaly v týmové posilovně, upevnila základ týmu.

Na přelomu roku byly tyto dívky, které se pohybují v týmu již od prvního tryoutu, oficiálně představeny na klubovém galavečeru. Zveřejněno bylo logo a název týmu, obojí odvozené od mateřského klubu Prague Lions: Prague Lionesses (neboli Pražské Lvice).

Od roku 2018 tým rozjel druhou vlnu náborů, na který se dohromady přihlásilo několik desítek dívek. Pražským Lvicím se momentálně věnují současní hráči týmu Prague Lions.

Lvice můžete sledovat na týmovém instagramovém profilu @prague_lions_ladies a na facebookové stránce.

Víte že...

„Lev je považován za krále zvířat. Jsou to společenská zvířata. Lvice loví ve smečkách, většinu potravy pro smečku (celých 90%) loví právě ony!"
Takže co z toho můžeme usoudit? Právě díky své známé pověsti budou Pražské Lvice ohromně společenské, vytrvalé, a na prvním místě budou mít vždy svoji smečku (tým).

Aktivity

Prague Lionesses se aktivně zapojují do různých projektů, soutěží a v dnešní době velice oblíbených „challenges“ (výzvy). Mezi hlavními aktivitami je účast v #BehasJakoHolka z projektu #ZaNormalniHolky (Cosmo Objev roku 2017). Tento projekt zastává a podporuje ženy v tom, aby se měly rády takové, jaké jsou. Přihlášením do tohoto projektu se upsalo přibližně 8 hráček na účast Spartan Race v dubnu 2018 v Kutné Hoře.